Japonská Honda vie, ako na svojich priaznivcov. Opäť hrá na emócie a posiela do sveta dve nové verzie jej aktuálnej generácie športového hatchbacku Honda Civic Type R. A nejde len o optické úpravy, či ďalšie lacné lišty, za ktoré by si fabrika neoprávnene pýtala ďalšie peniaze. Tentoraz zostali konštruktéri verní filozofii značky a vzali to pekne po svojom.

Honda Civic Type R Limited Edition dostane aj kované 20-palcové disky kolies BBS s pneumatikami s rozmermi 245/30 ZR 20.  

S poriadnym rachotom

Honda Civic Typer R Limited Edition, ako v Honde nazvali svoju najnovšiu kreáciu, prichádza bez klimatizácie aj zvukových izolácií strechy, kapoty a motorovej priečky. Vodič si tak bude môcť vychutnať mechanické zvuky jej prepĺňaného štvorvalca ešte intenzívnejšie. Ten má inak štandardné naladenie na max. výkon 235 kW (320 k), zásluhou nižšej hmotnosti však bude Limited Edition o niečo obratnejšia a dynamickejšia, než konvenčné verzie Type R. Zaujímavo vyzerá aj palubná doska, v ktorej chýba dotykový stredový displej. Namiesto neho vyčnieva do priestoru len prázdna plastová plocha. Praktickosť auta však zostáva zachovaná, o zadné sedadlá totiž športová Honda neprišla. Napriek tomu je o 47 kg ľahšia, než štandardné verzie Type R.

Palubná doska bez stredového displeja priam zvádza aspoň k nalepeniu nejakej nálepky :-)

Auto je určené pre európske trhy, Honda sem však viac ako 100 kusov takto upravených vozidiel nepošle. Každé navyše dostane na stredový tunel plaketku, ktorá bude po celý čas vodičovi aj zvyšku posádky pripomínať, v akej výnimočnej Honde práve sedia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov