Všeobecne je paragraf obvinenia ako trestné stíhanie vo veci pre trestný čin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. V zmysle Trestného zákona hrozí za tento trestný čin jeden až päť rokov väzenia.STANOVISKO k incidentu poskytla Ľubica Slabejová, Marketing Manager, OMV Slovensko:

„Včera okolo 22:00 hod prišla na čerpaciu stanicu OMV v Nitre na Bratislavskej ulici žena, tankovacou pištoľou rozliala palivo na zem a zapaľovačom spôsobila požiar. Žena bola pravdepodobne pod vplyvom omamných látok. 

Zamestnanci čerpacej stanice okamžite kontaktovali hasičský zbor. Hasičom sa našťastie podarilo oheň rýchlo uhasiť. Počas incidentu nedošlo k žiadnym zraneniam. Poškodenie majetku je predbežne vyčíslené na sumu 5 000 Eur. Žena, ktorá požiar spôsobila  bola zakrátko zadržaná privolanou policajnou hliadkou.

Čerpacia stanica je momentálne v plnej prevádzke okrem jedného výdajného miesta. Čerpacie stanice OMV Slovensko sú technicky zabezpečené proti prípadným explóziam v súlade s aktuálnou Vyhláškou Ministerstva vnútra SR, ktorou sa ustanovujú zásady požiarnej bezpečnosti pri manipulácii a skladovaní horľavých kvapalín".