Autobiography v slovníku Range Rover znamená TOP luxus, spracovanie, materiály. Edícia 2011 posunula úroveň spomenutých atribútov opäť do iných sfér. Dizajn Range Roverov je veľmi špecifický a môžeme ho zaradiť do kategórie individualít, teda do množiny, ktorej prvky buď milujete, alebo nemôžete vôbec cítiť. Dizajnéri sa snažili okrasnými prvkami ako vyšperkovanou maskou chladiča, či bočnými výduchmi na karosérii ozvláštniť rozmerné plochy karosérie. Stále striktne konzervatívny look dokonale vypichne z davu výnimočne kvalitné lakovanie s jedinečnými farbami Roussillon Red, Otago Stone, alebo aj Santorini Black. Lakované sú aj kľučky dverí, čo v prípade Range Rovera je skôr výnimka ako pravidlo. Estetickým doplnkom, ktorý kompletizuje celkový look, sú 20 palcové mnoholúčové disky.

Pod kapotou je ukrytý sofistikovaný benzínový motor V8 prepĺňaný kompresorom a výkonom 500+ koní. Alternatívou je aj TDV8 Diesel s novým 8 stupňovým automatom vrátane možnosti radenia rýchlosti pádlami pod volantom. Jeho 313 koní a 700 Nm je postačujúcich na prepravovanie sa po bulvároch, alebo od jedného ropného vrtu k druhému. Navyše so spotrebou okolo 9 litrov na 100 kilákov to znie aj ako rozumná voľba. Všimli ste si, prvýkrát som použil slovo rozumný, čo v prípade tohto auta niečo znamená. Kto by však riešil takýto povoz rozumom? To je otázka, ktorej odpoveď poznáme úplne všetci :)

Interiér tohto parníka je ukážkou britskej školy a silný odkaz na tradičné hodnotné materiály. Špičková koža, koreňové lakované drevo, integrovaná chladnička, laptop, sada iPadov od Apple ako štandard. Toľko autobiografia tých, ktorí si tento luxus za cirka 130 000 libier môžu dovoliť. Vždy som mal pre Range Rover slabosť, odteraz ho zbožnujem a miesto v mojej autobiografií určite mať bude. Možno, dúfam, raz :D

Zdroj: motorward.com