V júni 2015 by sme mali poznať nový sedan od Alfa Romeo, ktorý má konkurovať BMW 3 alebo Mercedesu triedy C, Audi A4 a v zámorí aj Lexusu IS. Automobilka sa snaží znovu preraziť a pomôcť tomu by malo 8 nových modelov do roku 2018. V tom istom roku chcú predávať 400 000 áut ročne, čo je naozaj veľmi silný cieľ, hlavne ak sa pozrieme na predajné čísla z minulého roku, kedy si zákazníci kúpili 74 000 áut. Slogan nič nie je nemožné síce patrí Toyote, no my v úspech dúfame a fandíme.

Ponuka motorov by mala byť naozaj pestrá. Začnime rovno od najsilnejšieho a najzaujímavejšieho. 2,9 litrový benzínový V6 s dvomi turbami ponúkne 350 kW, teda 480 koní a na všetky 4 kolesá. Motor je odvodený z trojlitrovej V6, ktorá sa montuje do Maserati Quattroporte a Ghibli. A čo je ešte lepšie, pre Maserati ho vyvinuli vo Ferrari.

 

K dispozícii budú aj benzínové štvorvalce, všetky prepĺňané, s výkonom od 180 do 330 koní. Ani na diesel sa nezabudlo. Ponuku doplní 2,2 litrový štvorvalec a výkon sa bude pohybovať od 135 do 210 koní. Alfa pracuje aj na novej verzii 3.0 litrového šesťvalcového diesela, ktorý sa v súčasnej dobe montuje do automobilov Maserati a Jeep. Ten sa určite dostane do väčšieho sedanu automobilky, konkurenta pre Mercedes E a BMW 5, no mohol by sa objaviť aj v menšom modely. Mal by mať od 275 až do 340 koní. Slabšie verzie dostanú k dispozícii manuálnu prevodovku, ostatné automat. O pohon sa postarajú zadné alebo všetky štyri kolesá. Podľa niektorých informácii bude v ponuke aj benzínová 1,4 a 1,8 spolu s dieselovou 1,6. To by mal byť asi základ automobilu s výkonom od 110 do 200 koní. Ak by sa naozaj všetky tieto motorizácie potvrdili, bolo by z čoho vyberať a ponuka by bola riadne veľká. 

Iste, iste o nových typoch Alfa Romeo sa hovorí a píše už pridlho. No my stále veríme, že Taliani sa vzomknú a mašiny tak krásne ako táto naozaj začnú stavať!