Limitovanú edíciu Cupry spoznáte podľa drobných detailov na karosérii aj v kabíne, okrem karbónových prvkov exteriéru a troch špeciálnych lakov karosérie (z toho je šedý metalický lak Graphene Gray určený výhradne pre verziu Cupra Limited Edition) sa tak môžu majitelia „limitky“ tešiť aj na športovejší interiér s alcantarou potiahnutými sedadlami (v odtieni Petrol Blue), prvkami z karbónu a panelmi lakovanými medeným odtieňom. Rovnaká farba medi sa vyskytuje aj na exteriérových doplnkoch. Cupra dokonca tvrdí, že ide o iný odtieň medi, než na štandardných verziách Atecy Cupra.

Akrapovič v cene

K špecialitám limitovanej edície patria 20-palcové zliatinové disky kolies, 18-palcové výkonnejšie brzdy Brembo a o 7 kg ľahší výfukový systém Akrapovič so štvoricou koncoviek výfuku. Tie sa starajú nielen o lepší zvuk, ale aj o ľahšie dýchanie motora 2.0 TSI naladeného na 221 kW (300 k) a 400 Nm. Ten posiela prostredníctvom medzinápravovej spojky svoju silu na všetky štyri kolesá a „limitovanú“ Cupru katapultuje na 100 km/h za 4,9 s. Jej maximálna rýchlosť je 247 km/h.

Výfukový systém Akrapovič je ľahší o 7 kg, než štandardný výfuk.

Len 5 kusov pre Slovákov

O edíciu vyrobenú v počte len 1999 kusov je v Európe veľký záujem, automobilka preto starostlivo prerozdeľuje celú produkciu medzi jednotlivé zastúpenia. Na Slovensko tak oficiálne putuje len 5 kusov tejto verzie. Výrobca spustil pre Atecu Cupru Limited Edition prvú online rezervačnú platformu, na ktorej bude možné auto objednať 6 týždňov pred odštartovaním oficiálneho predaja.