Opel pripravuje nový koncept v podobe kupé, ktorý dostane názov Monza. Automobilka ho plánuje predstaviť na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte. Nepredpokladám, že Opel pretaví koncept do sériovej podoby. Škoda. V jej ponuke teda ostane aj naďalej diera, ktorá vznikla po odchode modelov Calibra a Monza. Teraz sa však môžeme pozrieť na to, aké by to bolo, keby...

Fotky toho naozaj veľa neodhaľujú. Vidíme na nich prednú časť konceptu a usmiateho Karla-Thomasa Neumanna, ktorý je generálnym riaditeľom značky Opel .

Nový koncept je príjemné osvieženie, ktoré zaujme najmä fanúšikov tejto značky. Monza dokonca predstaví nový dizajnový smer automobilky s názvom „Evolution of sculptural styling“. Rozhodne musím uznať, že dizajnovo koncept vyzerá veľmi dobre. Bohužiaľ fotografie ho zatiaľ neodhaľujú úplne.

Opel už roky nepredstavil žiadne kupé s pohonom zadných kolies. Fanúšikovia boli určite sklamaní, no možno svitá na lepšie časy. Koncept vyzerá na prvých obrázkoch výborne.

Pri vzniku kupé s pohonom zadných kolies bude mať výrazný vplyv koncern GM. Koncept vzniká najmä vďaka finančnej injekcii spoza oceánu. Dokonca sa uvažuje o tom, že Opel použije platformu Cadillacu ATS.

 

Výrobca tvrdí, že koncept odkazuje na pôvodnú Monzu z osemdesiatych rokov. V čom a prečo, to už nevieme. Bolo by však od automobilky naozaj milé, ak by konečne predstavila poriadne kupé, ktoré jej v ponuke chýba od roku 1997. V tom roku sa totiž ukončila výroba kupé s názvom Calibra.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  ŠKODA: Najobľúbenejšia značka vo Veľkej Británii