KV detail umyvanie auta Bratislava

Častým umývaním autu určite neublížite. Pravda, ak používate kvalitné produkty a správne postupy.

Auto, ktoré jazdí viac než tisíc kilometrov týždenne je iste vhodné komplexne umyť aspoň 2x mesačne. Pre menej často používané autá je aspoň 1 komplexné umytie za mesiac nevyhnutnosť. Pre tých, ktorí svoje auto doslova ľúbia a baví ich udržiavať ho v nadštandardne čistom a peknom stave je prirodzené umývať aj každý týždeň. Ak auto umývate správne a s kvalitnou autokozmetikou, v žiadnom prípade to nie je rizikom pre žiadnu časť karosérie. Naopak, časté umývanie na automatickej linke, navyše vybavenej tvrdými a starými kefami, je pre lesklý povrch karosérie hotová hrozba. Ak vám na laku trochu záleží, umývanie na kefách úplne vylúčte. Určite radšej menej často ručne z času na čas aj s voskovaním, než častá tvrdá kefovačka...

KV detail umyvanie auta Bratislava

V zimnom odbobí je vhodné auto umývať častejšie, aspoň opláchuntím tlakovou vodou. Pre karosériu a tesnenia je vhodné zbaviť sa soli a nánosov špiny, ktorá sa inak dokáže doslova zažrať do karosérie a potom sa dá odstrániť jedine leštením. Podobne v lete je doslova vhodné odstrániť z nárazníka a kapoty mušky. Ich šťavy dokážu, podobne ako trus vtákov, lak doslova naleptať a natrvalo poškodiť. Pravidelné umývanie a čistenie interiéru je predpokladom k udržaniu dlhodobej dobrej kondície laku, celkového výzoru auta. Prípadný predaj za vyššiu cenu je už len jedným z mnohých dôvodov dobrého pocitu čistoty a udržiavaného auta, ktoré vás stále reprezentuje, podobne ako oblečenie. 

KV detail umyvanie auta Bratislava

Pri každom ručnom umytí je vhodné venovať sa aj detailom.

Ak na pravidelné časté umývanie svojho auta nemáte čas, zverte ho do rúk overeným špecialistom. Napríklad chalanom z KV detail v bratislavskom Ružinove. Autá doslova ľúbia a svoje i to vaše umyjú s rovnakou láskou a citom.