Osobne realizujem tri postupy, ako sa zbaviť kameňa v pneumatike. Podľa toho, na ktorej strane ho počujete, prejdite opačne točenú zákrutu ostrejšie. Ak teda klopká na pravej strane, zalomte to ostro do najbližšej vhodnej ľavotočivej zákruty. Dezén pneumatiky by to malo otvoriť dosť na to, aby pôsobením rôznych síl (odstredivé na obvode rotujúcej pneumatiky, odstredivé z prejazdu zákrutou) vypadol sám.

Ak sa dlhšie nenaskytne vhodná zákruta, možnosť číslo dva je riadne dupnúť na brzdu. Najprv dobre skontrolujte, že za vami nejde žiadne auto, ktoré váš nečakaný brzdný manéver môže zaskočiť. To funguje hlavne na prednej náprave, ktorá prenáša 75 až 90 % brzdných síl auta. Rovnako ako prejazd zákrutou, aj intenzívne brzdenie dokáže otvoriť dezén pneumatiky tak, že kameň dokáže vypadnúť. Ak nezaberie ani jedna z možností, pri najbližšom zastavení ho vyberte manuálne. V prípade, že to nepôjde rukou, skúste použiť bežné kľúče od bytu/domu, alebo skrutkovač. Z osobnej skúsenosti však viem, že jazdiť s kameňom v kolese nie je v zásade problém ani dlhodobo. Mne to však dokáže liezť na nervy, a preto to riešim hneď.

Ako dostať kameň z pneumatiky? Za jazdy: 1) ostro prejsť zákrutu do opačnej strany, kde je kameň 2) krízovo zabrzdiť Po zastavení: 3) ak sa to predsa len nepodarí, vyberte ho ručne