Hovorí sa, že vek je len číslo. Niektorí páni v najlepších rokoch akurát sedia pri pive, nadávajú a pozerajú futbal. To však nie je prípad Tibora Glozneka, ktorého by ste márne hľadali niekde, kde sa frfle. Tibor sa vždy usmieva a je plný energie, ktorú rozdáva všade, kam príde, navyše žije motoršportom. A keď hovorím žije, tak to myslím vážne, pretože je len málo ľudí, ktorí jazdia tak veľa alebo viac ako on.

Tibor v akcii v Mazde MX-5 Cup číslo 919

Tibor Gloznek žije motoršportom, nájdete ho za volantom motokáry, v aute na slalome, alebo v pretekárskom špeciáli na okruhu. Všade patrí medzi špičku, ani MX-5 Cup nie je výnimkou.

Tibor si z ničoho nerobí ťažkú hlavu a všetko berie s úsmevom na tvári. Môžete ho stretnúť takmer na každom motoristickom podujatí, kde keď nejazdí, tak je aspoň divák. Ale on väčšinou jazdí. Je jedno, či sú to okruhy, slalom, alebo motokáry. Do čoho sadne, s tým patrí medzi najlepších. Neraz vycvičí aj o generáciu mladších. V MX-5 Cupe jazdí od samého začiatku. Mohli by sme ho nazvať pionierom Cupu, pretože ako jeden z mála odjazdil kompletnú prvú sezónu.

Tibor je špičkový pretekár, potvrdzuje to aj v MX-5 Cupe

A nielen že odjazdil, ale on prvú sezónu MX-5 Cupu aj vyhral! Mal silného súpera v podobe Lukáša Koníka, ale svojou typickou energickosťou a dobrou náladou dotiahol sezónu do víťazného konca. Aj túto sezónu, druhú v MX-5 Cupe, patrí Tibor medzi absolútnu špičku. Hoci je pole silné a nik nemá nič isté, Tibor sa nevzdáva a vždy ide do pretekov naplno. Tvrdé súboje koleso na koleso, široká špička na vyrovnanej technike, to robí MX-5 Cup krásnym a plným zaujímavých súbojov. Výmena pozícií aj niekoľkokrát za kolo, to je korenie MX-5 Cupu. Tibor je vynikajúci pretekár i človek. Aj túto sezónu má veľkú šancu opäť MX-5 Cup vyhrať. Ako to dopadne? Na to si budeme musieť počať skutočne až do posledných pretekov v októbri na SlovakiaRingu... :)
 

Podrobnosti o seriáli nájdete na www.mx5cup.sk

Foto: Jakub Rovný