Sezóna 2012 FIA Formula One World Championship (alebo jednoducho F1) sa už pomaličky blíži, veď prvé preteky sa idú už 16-18. marca v austrálskom Melbourne. A tak prichádza čas, keď nám jednotlivé stajne veľmi opatrne odhaľujú, čím budú bojovať na trati Veľkých cien. A ako prvý sa k tomu odhodlal tím Caterham (predtým Team Lotus) so svojím novým CT01. Toto odhaľovanie začalo však už minulý týždeň, keď zopár fotiek uniklo na internet a tak sa už dnes môžeme pozrieť na prvé oficiálne zábery ich okruhovej zbrane. I keď úprimne, čakali sme niečo viac...

Caterham CT01

Motor ostáva per sezónu 2012 takmer rovnaký, teda atmosférický 2.4 V8 Renault V8 RS27-2012 ktorému sekunduje 7.st sekvečná prevodovka z dielne Red Bull Technology. Jeho výkon alebo iné parametre sa však nedozvieme, ale to nie je nič nezvyčajné pri monopostoch F1. Novinkou je ale prítomnosť rekuperácie brzdnej energie, teda KERS (Kinetic Energy Recovery System).

 

Čo sa zmien na exteriéry týka, nie je ich veľa. Faceliftom prešiel nos auta ale aj jeho zadná časť. Tá sa menila najmä kvôli zákazu fúkaných difúzorov, ktoré už v tejto sezóne neuvidíme (a hlavne nebudeme počuť ich charakteristický brblotavý zvuk pri ubraní plynu).

 

Za volant monopostu Caterham CT01 si sadnú známe tváre Heikki Kovalainen a Jarno Trulli. Tak im držme palce, nech s novým názvom namútia ešta viac vody!