Opel celkom v tichosti vyslal tím 12 jazdcov a dve Astry do Británie na testovací ovál v Millbrooku, kde prekonali 12 svetových a 6 britských rekordov! Teraz už len čakajú na oficiálne potvrdenie zo strany FIA, aby mohli Astru 2,0 CDTIs nazývať "najrýchlejším dízlom na svete".

Veru tak, Opel si zatiaľ neoficiálne pripísal tento rekord v kategórii sériových áut so vznetovým motorom s objemom 1600-2000 cm3. Za 24 h sa im na okruhu podarilo prejsť 4 800 kilometrov, pričom prestávky na výmenu jazdcov tvorili v súčte iba 22 minút. To nie je vôbec zlý čas, inak povedané, priemerná rýchlosť, ktorou krúžili po okruhu je 201 km/h. Predchádzajúci rekord? 161,2 km/h. Obe Astry boli úplne sériové autá, prispôsobené boli len pravidlám FIA, ktoré nariaďujú pri takýchto pokusoch inštaláciu ochrannej klietky a pretekárske sedadlá. Za volantom ale nesedeli profi jazdci, v autách sa striedali 9 žurnalisti a 3 firemní šoféri. Astry bežali bez najmenšieho problému a po celý čas na plný výkon. Opel je hrdý najmä na to, že autá nepotrebovali doliať ani kvapku oleja.

Manažér tímu Volker Strycek, bývalý jazdec DTM, bol z rekordu nadšený - "Toto je naozajstný test spoľahlivosti a výkonu Astry v extrémnych podmienkach, aké bežný motorista nikdy nezažije. To sú totiž vlastnosti auta, ktoré sú pre každého motoristu dôležité. Zrýchlenie na stovku je síce zaujímavé číslo, no peňaženku poteší práve minimum návštev v servise". 

zdroj: tlačová správa