Ako na to?

Častou otázkou ľudí, ktorým na aute a jeho skvelom stave záleží je, ako často ručne pastovať a voskovať? Verejne prevláda mylná predstava, že by to nemalo byť viac než 1-3x ročne. Ale to nie je správny prístup. Lak auta poškodzuje prach na uliciach, kamienky, soľ, kyslé dažde a UV žiarenie. Odborníci odporúčajú komplexne ošetriť karosériu auta každé 2 mesiace. Tak dokáže vždy prítomná tenká vrstva ochrániť lak práve pred najjemnejším poškodením.Nie je nutné písať si do telefónu pripomienky, či dávať si termíny. Správny čas znova sa o karosériu auta postarať je moment, keď sa na laku prestanú kvapky zlučovať, a voda sa len rozpíja a rozlieva. Rovnako vám odporúčame umývať auto šampónom s neutrálnym PH. Silné odmasťovače ako prípravky na umývanie riadu a aktívna pena v podstate odstránia všetok vosk a lak po takom umytí bez vosku ostáva nechránený. Takto umyté auto vyzerá na pohľad čisté, ale je bez lesku a ochrany. Navyše, silné odmasťovače ako aktívna pena pri nesprávnom použití poškodzujú pochrómované povrchy, hliníkové listy a gumičky okolo okien.

Ak máte záujem o špičkovú britskú kozmetiku AutoGlym, navštívte web obchod www.xclean.sk

Bodywork Shampoo Conditioner
(Šampón s voskom)


Pravidelné umývanie pomáha chrániť povrch automobilového laku. Domáce čistiace prípravky môžu mať škodlivý účinok a spôsobovať blednutie, ak sa použijú na umytie karosérie. Bodywork Shampoo Conditioner jemne odstráni cestnú špinu a povrchové kontaminanty a pomáha zachovať celkovú povrchovú úpravu a vzhľad. Ďalšie prísady vytvoria lesklú bariéru odpudzujúcu vodu, ktorá chráni a predlžuje účinky leštidiel Autoglym.

Bodywork Shampoo Conditioner

Super Resin Polish
(Leštiaca pasta s voskom)


Pravidelné leštenie opatrne odstraňuje povrchové kontaminanty a vytvára lesklú ochrannú vrstvu. Super Resin Polish je najlepší čistiaci, leštiaci a konzervačný prípravok. Mimoriadne jednoducho sa používa a je ideálny na všetky typy a farby nových a mierne opotrebovaných lakov, vrátane metalízových. Super Resin Polish obsahuje trvácne zložky, ktoré vytvárajú mimoriadne lesklú a vynikajúcu ochranu.

Super Resin Polish