Kontrola áut Carvago v rámci štandardizovanej certifikovanej technickej prehliadky CarAudit vykonávajú vlastní technici Carvago alebo zmluvné spoločnosti ako TÜV, Dekra či Pirelli. Začína  kontrolou motora, činnosti spojky/prevodovky, stavu podvozku, pokračuje meraním hrúbky laku, kontrolou opotrebenia interiéru a končí kontrolou servisného životopisu vozidla. Základnom kontroly je dôkladná jazda autom v dĺžke minimálne 30 km alebo 35 minút jazdy. Celá technická kontrola vozidla trvá 3 až 4 hodiny. Okrem kontroly fyzického stavu vozidla je vozidlo kontrolované spoločnosťou Cebia, ktorá poskytuje najrelevantnejšie údaje v oblasti preverenia servisnej histórie vozidiel a patrí k svetovej špičke v tomto odvetví. Až potom Carvago zákazníkovi vozidlo odporučí na kúpu, alebo v prípade nedostatkov kúpu zamietne.

Výsledky podrobnej kontroly viac než 10 tisíc jazdených áut zo 14 krajín EÚ.

Online predaj by mohol vytlačiť neférové praktiky z trhu

„Chceme, aby na slovenských cestách jazdili len spoľahlivé vozidlá. Prinášame radikálnu zmenu, ktorá vytlačí neférových predajcov a ich podozrivé ponuky zo slovenského aj európskeho trhu. Denne analyzujeme 7,5 milióna automobilov a len 750 000 z nich je nakoniec zaradených do našej ponuky. Po roku testovania sa ukázalo, že môžeme zaradiť len 14 zo 100 testovaných vozidiel. Ostatné sa neodporúčajú na kúpu z viacerých dôvodov. Najčastejším dôvodom je v 30 % prípadov predchádzajúca havária a v 15 % prípadov cenový podvod. Často zistíme, že vozidlo bolo v minulosti vážne poškodené, že počet najazdených kilometrov a vek vozidla sa nezhodujú a podobne. V systéme CarAudit je viac ako 70 parametrov zameraných na takéto podvodné praktiky,“ vysvetľuje J. Šulta.

Podľa unikátnej analýzy trhu, ktorú Carvago vykonalo je viac ako 2/3 ponúkaných áut za uvedené ceny v skutočnosti nepredajných. V prípade autobazárov je za ponúkané ceny nepredajných až 95 % áut. Riaditeľ online trhoviska chce takýmto číslam urobiť koniec. "Online predaj zásadne zmenil, sprehľadnil a zlacnil obchodovanie v mnohých odvetviach. My máme ambíciu zásadne zreformovať trh s jazdenými vozidlami prostredníctvom online predaja. Chceli by sme z praxe odstrániť pofidérne praktiky z 90. rokov a presadiť na celom trhu jasné a spravodlivé podmienky. Za autami, ktoré prejdú našim náročným výberom, si plne stojíme," uzatvára riaditeľ Carvago Šulta.