Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zabudnite na WRX, Baby Driver je o inom!

Mnohí sme riešili, prečo si režisér vybral pre únikového vodiča práve staršie a nie najvýkonnejšie Subaru WRX. Zabudnite na to auto. Viac si vo filme nezahrá. Každú krádež má hlavný hrdina filmu inú káru. Tento film pre autičkárov nemá aj hlavného plechového hrdinu, ako väčšina iných tohto druhu. Auto tu pre nikoho nie je vášeň, ani poklad. Je to len nástroj ako ujsť. Či už pred fízlami, alebo pred vlastným zbabraným životom. Preto snáď jediné neostane celé, no ani za jedným som slzu nevyronil. Nič mimoriadne špeciálne sa vo filme tiež neobjaví. Ukrátim vás menovania mašín, ktorými tam jazdia, lebo ich vôbec nie je málo a niektoré povedzme nie sú úplne bežné autá, no žiadne chuťovky fakt nečakajte. Čo však môžete čakať, je čosi, čo som v žiadnom filme ešte nikdy predtým nevidel. A práve preto je tento film mimoriadny a určite ho chcem vidieť znova.

Baby Driver je soundtrack a rytmus

Tvorcovia si dali naozaj záležať na dvoch veciach a zvládli to skvelo. Výber hudby k scénam. Soundtrack k filmu určite chcem, nie len do auta, ale aj do práce, alebo obývačky. Kombinácia odhadom 20-ročného chalana, ktorý počúva rock a blues 70. a 80. rokov je trochu pritiahnutá za vlasy, no dostalo ma iné. Pri pozeraní filmu som sa cítil podobne ako kedysi pri Pulp Fiction. Soundtrack filmu je mimoriadne pozorne vybratá zmes skladieb, ktoré skoro nik nepozná (väčšinou), no zároveň majú iskru a budú vás baviť, nech máte radi akýkoľvek štýl. Mám podozrenie, že pre niektorých ľudí by mohol byť soundtrack Baby Driver rovnako hodnotený a obľúbený, ako práve Pulp Fiction. 

No ešte väčšia pecka je zladenie akcie na rytmus hudby. Možno vám potrvá, než si to uvedomíte, ale potom začnete obdivovať, ako sa dá urobiť streľba akčných scén na rytmus hudby bez toho, aby to znelo pateticky. Ako môžu všetci robiť všetko v rytme napriek tomu, že to nesilia a "vôbec sa o to nesnažia". Nič podobné som predtým nevidel a tak pozorne zladený obraz s rytmom som nevidel ani v muzikáloch. Ak máte cit pre rytmus, toto vás na filme bude baviť najviac. Viac než autá, baby, alebo akciu v ňom. Odporúčam!