Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Nepochybujem o tom, že od pilota šprintérskeho auta sa tiež vyžaduje istý cit, sústredenosť a schopnosti. Dokonca pocit z preťaženia, ktorý sa dá zažiť v autách, ktoré túto opičiu disciplínu zvládnu pod 11s by som si dal naozaj každý deň, tak ho mám rád.

Dragracing sa vyvinul z klasického pretekania na uliciach na širokých cestách v amerických mestách zo semafórov, či na povel peknej slečny. Tento film je o jeho začiatkoch, kam nás prenesie skutočný príbeh dvoch legiend dragracingu v 60. rokoch. Don "The Snake" Prudhomme a Tom "The Mongoose" McEwen boli skvelí kamoši, parťáci no na trati sa bili o každý meter až do cieľa. V čase ich slávy (a teda malú ju nemali) bola NHRA len 15. ročná organizácia. Šprintérske špeciály vtedy boli naozaj nebezpečné mašiny a jazdci boli radi ak im za sponzora poslúžil lokálny obchod z náhradnými dielmi. Ale títo dvaja navždy zmenili históriu dragracingu, keď spoločne chytro ukecali Mattel aby ich sponzorovali s autíčkami série Hot Wheels. Týmto ťahom minimálne v USA spustili lavínu sponzoringu v motoršporte.
V USA sa čoskoro do kín dostane krásne film Snake & Mongoose, nezávislý no zdá sa, že mimoriadne zaujímavo nakrútený film, ktorý chce trošku prikrášlene porozprávať príbeh dvoch kamošov/rivalov. Do kín v USA sa má film dostať začiatkom roka, dúfam, že prejde sitom aj pre Európsky výber a budeme si ho môcť pozrieť aj inak, než len stiahnutý z internetu...

viac info hľadajte tu:

http://www.snakeandmongoosemovie.com/

a

http://www.facebook.com/snakeandmongoose