O čom film je? "Hovoria mu Vodič. Cez deň je filmovým kaskadérom, počas nocí si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov. Nezaujíma ho o akú prácu v ten večer práve ide, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom." Toľko oficiálny text distribútora. Schválne som ho usekol po prvej vete, nech priveľmi neprezdrádza, pretože film obsahuje niekoľko jemných zvratov.

V podstate sa tu vo veľmi vyváženej miere mixuje akcia, napätie a love story (ale fakt minimum chalani!). Film sa však na nič nehrá, skrátka ide priamo za svojím cieľom, nie sú tu žiadne trápne repliky (...zlomíš jej srdce, ja ti zlomím krk...) a hlboké filozofické úvahy. Skrátka a dobre - kvalitne natočený film.

Oceňujeme najmä výber hercov, špičkovú kameru a réžiu (už len kvôli záberom sa to oplatí vidieť) a v neposlednom rade aj hudbu. Je taká až retro, ale veľmi dobre sa hodí k celému filmu a podtrhuje jeho atmosféru.

Takže? Ak máte radi autá, toto je povinná jazda pre vás. Ak ich ale nemusíte mať stále na očiach, dajte tomuto filmu šancu, v mnohom vás určite pozitívne prekvapí. Neváhajte teda a obetujte pár euro na skvelý filmový zážitok. Odporúča Dominic Toretto a Brian O'Conner!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov