Mauro jazdil bokom v kruhu v protismere hodinových ručičiek. O takmer 400 m tak prekonal rekord mr. Gittina na Forde Mustang, ktorý svoj najdlhší bok zajazdil v roku 2008 na Las Vegas Motor Speedway. Ohromujúce je, že Mauro Calo svoj rekord dosiahol na úplne sériovom C63 AMG s Performance Pack na relatívne úzkom asfaltovom medzikruží kde sa za normálnych okolností trénuje Škola šmyku.

Prekvapuje nás, že si pre svetový rekord nakoniec predsa len zvolili kruh aj keď je to podstatne jednoduchší spôsob ako s istotou udržať auto v kontinuálnom drifte. Takto je však celkom jasné, že vonkajšia zadná pneu prdne veľmi rýchlo...
Mauro Calo a jeho oficiálny dokument o zápise do Guiness World Record Book

Mauro Calo a jeho oficiálny dokument o zápise do Guiness World Record Book

Aj keď je to nový a právoplatný svetový Guinessov rekord, Mauro mal smelšie ciele. Driftoval 8,5 kruhu, no chcel dať rovných 12. Žiaľ, sériové pneu tento nápor nevydržali. Presnejšie pravá zadná nevydržala a aj keď praskla min. o jedno kolo skôr, v záujme nového rekordu Mauro ešte dosť dlho bokoval na torze plášťa. Tu je ako videl situáciu sám majster:

Auto je výborne vybalansované. Po celý čas mi stačili len drobné korekcie na volante a na plyne. Potom v 7 kole povolila zadná pneu, ale napriek tomu som pokračoval až kým som si nebol istý, že som dal nový rekord. Keby gumy vyrdžali dlhšie, iste by sa mu podarilo nakrútiť bokom pôvodne plánovaných 12 kôl...Ako to celé vyzeralo si pozrite na priloženom video: