Teraz už text oficiálnej tlačovej správy:

Víťazmi prvého ročníka medzinárodnej súťaže „Škoda Service Challenge“ v oboch kategóriách sú Slováci. Imrich Szaniszlo (servisný poradca EUROMOTOR, spol. s r.o., Banská Bystrica) a Jaroslav Kaprálik (servisný technik IMPA Dolný Kubín, s.r.o., Dolný Kubín) si včera v Prahe prevzali ocenenie pre najlepších vo svojej kategórii. Vo finále, ktoré sa konalo v čase od 31. marca do 3. apríla 2011 v Prahe a Mladej Boleslavi, uspeli obaja v silnej konkurencii z celkovo 31 finálových krajín! Slovenské zastúpenie tak získalo ocenenie v oboch kategóriách a stalo sa absolútnym víťazom súťaže Škoda Service Challenge.

Medzinárodná vedomostná súťaž Škoda Service Challenge bola určená pre najlepších servisných poradcov a mechanikov z celého sveta. Národného kola na Slovensku sa zúčastnilo až 153 účastníkov, z ktorých do medzinárodného finále postúpili v dvoch kategóriách Imrich Szaniszlo a Jaroslav Kaprálik. „Vedomostná súťaž Škoda Service Challenge je skvelou príležitosťou pre našich šikovných mechanikov a servisných poradcov, aby predviedli svoje kvality. Zároveň sú podobné súťaže aj motiváciou pre skvalitňovanie služieb poskytovaných servisnými strediskami,“ uviedol Robert Baumgartner, konateľ Škoda Auto Slovensko. „Osobne sa veľmi teším z úspechov na celosvetovom finále v Českej republike, kde naši zástupcovia zvíťazili v oboch kategóriách a porazili tak v konkurencii svojich kolegov z ďalších 30 krajín,“ doplnil Baumgartner.


Jednou z hlavných úloh účastníkov súťaže bolo preukázať svoje schopnosti v oblasti techniky a diagnostiky. Roman Havlásek, vedúci servisných služieb Škoda uviedol: „Práve  pri práci s diagnostickým zariadením pre vyhľadávanie závad na aute ukázali účastníci, čo naozaj dokážu. Pre napravenie zinscenovaných chýb bola perfektná znalosť zariadení a vozidla nevyhnutná. Zvíťazili naozaj tí najlepší z najlepších.“ Škoda Service Challenge je vedomostná súťaž z odboru služieb zákazníkom a servisu, ktorú Škoda pre zamestnancov týchto oblastí v minulom roku vyhlásila prvýkrát. Účastníci z celého sveta riešili teoretické a praktické úlohy zo svojich pracovných a profesijných oblastí. Po celý rok prebiehali národné kolá, nasledované štvordenným finále, ktorého sa zúčastnili národní víťazi.

zdroj: Škoda Auto Slovensko