Pokojne by sme Focus mohli nazvať aj objav roka. Ford od januára do júla predal 522 821 kusov Focusa. V Európe skončilo 153 400 kusov. Focus bol obľúbený aj počas minulého roka. Za celý rok 2011 predal americký výrobca 860 000 kusov všetkých modelov Focus.

Tento typ sa zapísal do histórie automobilky aj inak. Celkovo ide o 350-miliónte auto, ktoré Ford vo svojej histórii vyrobil. To znamená, že počas 109 rokov vyrobila spoločnosť auto každých 10 sekúnd. Dĺžka všetkých vyrobených automobilov postačí dvakrát na cestu na Mesiac a späť.

Presne takto vyzerá 350-miliónty Ford, ktorý prišiel na svet v thajskom meste Rayong.

Presne takto vyzerá 350-miliónty Ford, ktorý prišiel na svet v thajskom meste Rayong.

Ford Focus si získava priazeň na celom svete svojou technikou, dizajnom a motormi. Inak si neviem vysvetliť úspech poslednej, tretej, generácie.

V súčasnosti asi najväčšou zbraňou (ak nepočítame verziu ST) Fordu Focus je nový 1,0 litrový motor EcoBoost. Ako všetci dobre vieme, tento trojvalec získal titul „Medzinárodný motor roka 2012“ a samotný Ford dokazoval jeho schopnosti a výdrž v tvrdých testoch.

Ford navyše sľubuje, že v roku 2013 príde Focus Electric. Bude to historicky prvý elektrický osobný automobil značky Ford.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Ford Focus ST III. gen v predaji aj u nás od 27 400 €

Zaujímavé štatistické údaje o výrobe automobilky Ford.

Zaujímavé štatistické údaje o výrobe automobilky Ford.