Maroš

Maroš "BlackMW" Nikš

Teraz však už dáme slovo Mariánovi, ktorého z minulých sezón poznáte podľa jeho klasicky matne čiernych baworákov. Áno, použil som množné číslo, pretože aj v súkromí používa túto praktickú farbu na rovnakej značke auta :)  Je to chalanisko z hlavnej dediny Slovenskej republiky a driftom sa venuje už cca 5 rokov. Tu sú jeho odpovede na naše zvedavé otázky:Kedy a čo ťa priviedlo k myšlienke začať jazdiť drift súťažne?

Prišlo to samo. Na začiatku sme boli pár chalanov čo sme blbli s bavorákmi, pálenie gúm nás rýchlo prestalo baviť, postavili sme pár kuželkov a začali trénovať ovládanie auta v šmyku. Potom chalani z ASD začali organizovať prvé tréningy a preteky kde som nemohol chýbať..


A prečo práve drift? Prečo nie napríklad kopce či slalom?

Skúšal som slalom, ale kuželky boli príliš úzko, nebavilo ma to. Drift je zábava, adrenalín a niečo čo vie málokto, treba sa to naučiť.

Máš aj nejaký vzor v tomto športe?

Vzor nemám. Jazdím pre zábavu a show.


Môžes nám popísať tvoje auto na túto sezónu?

Stále jazdím na BMW E36 Coupe s 4,0 l V8 na ktorom som odjazdil už dve sezóny. Na túto sezónu dostalo nový dizajn, podvozok HSD a na rad prišla aj bezpečnosť - nové sedadlo, 6 bodové pásy, hasiaci prístroj a prilba.


Aké dôvody si mal, keď si sa rozhodoval práve pre BMW?


Bolo to naopak, BMW ma priviedlo k driftu. BMW som mal ešte keď som nevedel čo je to drift a čo je to samosvor. Bolo to auto na každý deň a vtedy som zistil že chcem už jedine zadohrab. No a veľký výber nemáš, len Mercedes a BMW robia takmer výlučne zadokolky a BMW je na tom lepšie čo sa týka dielov, servisu a dostupnosti informácií.


Opravuješ si ho sám, alebo sa len koncentruješ na jazdenie?

Doniesol som holú karosériu, postavil som si ho a opravujem ho sám. Keby som to dal niekam robiť, tak by som to nezaplatil. Je to hobby a baví ma to, keď potom niečo čo som spravil funguje.Aké je tvoje vysnené auto na drift? Môže byť aj úplne z ríše snov...

Nikdy som o tom nesníval, ale bral by som poslednú BMW Z4 s nejakým osemvalcom s twinturbom.


Sezóna sa práve začína, veríš si? Aké máš ďalšie plány na tento rok?

Verím, hlavne by som chcel bez poruchy odjazdiť celú sezónu a nejaké dva medzinárodné preteky.Kam by si sa až chcel dostať/prepracovať? Aké máš ambície?

Tak uvidíme aká bude konkurencia, s aktuálnou výzbrojou by som chcel zaútočiť na nejaké tretie miesto :]Ako hodnotíš úroveň Slovenskej drift scény voči okolitým krajinám?

Čo sa týka organizácie, je na vysokej úrovni, aj voči susedným krajinám. Čo sa týka jazdcov a áut, tie sa každý rok zlepšujú, vzhľadom na to že sme na Slovensku to celkovo hodnotím pozitívne.Síce je už neskoro, ale čo by si zlepšil v tejto sezóne na King of Drift Slovakia?

Chcelo by to aspoň 5 pretekov.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme úspešnú sezónu.

Ak chcete podporiť chalanov, pridajte sa k ich fanúšikom na facebooku, určite to ocenia. V krátkej dobe vám prinesieme ďalšie zaujímavé rozhovory. Zostaňte s nami!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 36 obrázkov