ŠKODA podporuje hokejový šport už 20 rokov. Neprehliadnuteľnými znakmi hokejových majstrovstiev sveta IIHF sú už od roku 1993 logo ŠKODA uprostred ľadovej plochy, reklamné plochy na mantineloch a umiestnenie automobilov pri ihrisku. Rovnako tak k tomu patrí názov značky českého výrobcu áut na prilbách a dresoch českého, slovenského a ďalších tímov, ako aj početné ďalšie aktivity pre hokejové publikum.

„Ľadový hokej sa k značke ŠKODA perfektne hodí. Naše angažmán v tomto fascinujúcom športe hrá už od začiatku našej úspešnej histórie v deväťdesiatych rokoch kľúčovú úlohu v stratégii nášho sponzoringu. Trvalo prispievalo k posilneniu imidžu a známosti značky ŠKODA na medzinárodných trhoch,“ zdôvodňuje šéf automobilky ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland rozhodnutie o sponzoringu. ŠKODA chce v nasledujúcich rokoch ďalej celosvetovo rásť a do roku 2018 zvýšiť ročný predaj áut na približne 1,5 milióna kusov. „Dosiahneme toho predovšetkým medzinárodným rastom. Logicky z toho teda vyplýva, že sa dlhodobo zameriavame na jednu zo svetovo najznámejších športových udalostí, ktorá je usporiadaná každoročne,“ vysvetľuje šéf firmy ŠKODA úvahy, ktoré stoja za hokejovým sponzoringom automobilky.

Súčasnú zmluvu medzi automobilkou ŠKODA a medzinárodnou hokejovou federáciou IIHF predĺžili až do roku 2017. Čísla a fakty z dvadsaťročnej histórie hlavného sponzorstva firmy ŠKODA v ľadovom hokeji:


Najdlhšie hlavné sponzorstvo v dejinách športových majstrovstiev sveta


20. rokov trvajúce hlavné sponzorstvo spoločnosti ŠKODA pri majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji IIHF je najdlhšie trvajúcim hlavným sponzorstvom v dejinách športových majstrovstiev sveta a ako také bolo uznané aj zo strany GUINNESS WORLD RECORDS.