Pred OC Danubia, ktoré môžete dobre poznať z pravidelných stretnutí Fridays US&Oldtimer Cars Meeting, sa na dvojdňovú spanilú jazdu vydalo 11. mája 30 kultových amerík. Na najväčšom podujatí tohto typu u nás sa zúčastnili nielen stabilní účastníci klubových aktivít, ale aj nové prírastky do rodiny Mustangov a iných amerík zo Slovenska i z Čiech.

Originálne kusy si mohla pred štartom užiť aj verejnosť. Na parkovisku bol pripravený atraktívny program s DJmi rádia RockDivision, tanečným vystúpením sexy tanečníčok skupiny Extravadansa, ktorý vyvrcholil spoločnou symfóniou osemvalcových motorov týchto jedinečných áut pri spoločnom odjazde. Na štarte vystriedali skvosty zo stajní Ford Mustang, Chevrolet Corvette, Chevrolet Camaro, Cadillac, Buick a Chrysler.

Najstarším účastníkom na štarte bol Packard z roku 1938. Cieľom organizátorov je vytvoriť z podujatia tradíciu a každý rok absolvovať spoločnú „bezstarostnú“ jazdu po inej trase s inými atraktívnymi zastávkami. Prvýkrát viedla American rally západným Slovenskom a Moravou.

Po hrade Devín sa jeho účastníci zastavili napríklad v Salóne vín Českej republiky vo Valticiach, v Retro Music Clube v Zaječí či v Hraničnom zámečku v Hlohovci. Prvý deň uzavrela spoločná večerná hostina v AB Sklípku v Bořeticích. Na druhý deň viedla trasa smerom naspäť – cez Skalickú kolibu v Zlatníckej doline, Mohylu M. R. Štefánika či Smolenický zámok až do cieľa rally. Tým bol hotel Zochova chata v Modre, kde čakala všetkých účastníkov zábava na Majálese. A možno práve tam vznikli aj prvé plány na trasu ďalšieho ročníka, ktorá by mala smerovať do Maďarska.

Aktuálne informácie môžete sledovať na stránke www.americanrally.sk Na záver, no v neposlednom rade by sme sa chceli poďakovať hlavným sponzorom tohto ročníka American Rally, spoločnostiam B. Braun Medical s.r.o., TT Pharma, s.r.o.,  Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s. za prejavenú dôveru a podporu, bez ktorej by túto jedinečnú akciu nebolo možné uskutočniť.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 20 obrázkov