Jedným slovom: Gratulujeme! November 2013 bol pre Volvo Trucks impozantný. Reklama ‘The Epic Split’ sa stala najsledovanejšou auto reklamou na Youtube v histórii. Naozaj jedinečný úspech. Na TopSpeed.sk vám celkom často prinášame tie najoriginálnejšie automobilové reklamy. Reklamy plné akcie, naháňačiek, spálených gúm, rýchlych prejazdov... Pred mesiacom by iste nikomu na svete nenapadlo, že práve pokojná reklama s dvoma cúvajúcimi kamiónmi Volvo a ezoterickou skladbou speváčky Enya bude tá najsledovanejšia. Za 4 týždne má vyše 60 miliónov pozretí.

“Je to skutočne ohromujúce. Samozrejme, dúfali sme v úspech, no nečakali sme, že bude tak veľký a príde tak rýchlo,” hovorí Per Nilsson, PR riaditeľ značky Volvo Trucks. “Veríme, že tieto výsledky prišli vďaka fantastickému obsahu a našej komunikačnej stratégii, ktorú priebežne dodržiavame už dlhší čas,” povedal Per Nilsson.
 

7 miliónov videní za jeden deň!
‘The Epic Split’ na youtube zverejnili 14. novembra. Už počas prvého dňa zaznamenal 6,5 milióna videní a 32 tisíc zdieľaní. Rýchlo sa stal najzdieľanejším videom na youtube. Počas najlepšieho dňa mal ‘The Epic Split’ cez 7 miliónov videní. Spustenie filmu odštartovalo vlnu aktivity na sociálnych sieťach, ako Facebook, Twitter a Reddit.

“Ľudia zdieľali a komentovali film znovu a znovu. Toto množstvo zainteresovaných ľudí je dôležitejšie, ako počet videní na Youtube,” hovorí Per Nilsson.


Úspech v číslach:

• so 60 000 000 pozretí najsledovanejšou auto reklamou na Youtube vôbec
• dosiahol viac ako 6 miliónov zdieľaní na sociálnych sieťach
• má viac ako 10 miliónov výsledkov na Google.com
• obrovský mediálny priestor: reklama bola predmetom približne 20 000 on-line článkov
• získal odhadovanú mediálnu hodnotu 70 000 000 EUR


“Napríklad, Youtube kanál Volvo Trucks viac ako strojnásobil počet odoberateľov od uvedenia, odoberateľov, ktorí dostanú nové filmy v budúcnosti,” hovorí Per Nilsson. 

Dovolím si tvrdiť, že reklama Volvo Trucks s rozštepom Van Damma má aj ďalší rekord. Zdá sa, že inšpirovala najviac paródií v najkratšom čase. Tu je niekoľko z nich. Ktorá je naj? :)