Ruská vláda chce zvrátiť mimoriadne negatívny vývoj automobilového priemyslu v krajine. Plán je podporiť tento rok predaj dotáciami na kúpu nových áut. Premiér Dmitry Medvedev podpísal nariadenie, ktoré naleje do tohto biznisu 50 miliárd rubľov (asi 600 miliónov eur). Polovica tejto sumy je určená pre priamu podporu predaja nových áut v podobe zliav, či presnejšie štátnych dotácií pre tých, ktorí sú ochotní vymeniť staré auto za nové. Ruská ekonomika na tom nie je dobre už desaťročie a to aj preto, že ceny ropy sú najnižšie za ostatných 12 rokov. K tomu treba prirátať infláciu a neustálu devalváciu kurzu rubľa.

Existujú rešpektované spoločnosti, ktoré majú pre ruský trh optimistické vízie. Jednou je Mercedes-Benz. Šéf Dieter Zetsche nedávno potvrdil, že má stále záujem vybudovať v Rusku novú fabriku. 

Všetky veľké automobilky sa zdržiavajú akejkoľvek iniciatívy investovania v krajine a snažia sa nájsť iné spôsoby, ako v krajine bojovať s prepadom predajov. Napriek tomu existujú spoločnosti, ktoré majú pre ruský trh optimistické vízie. Jednou z nich je Mercedes-Benz. Šéf Dieter Zetsche nedávno potvrdil, že má stále záujem vybudovať v Rusku novú fabriku.

 

Predaje nových osobných a ľahkých úžitkových áut padli v roku 2015 o hrozivých 890 187! To je v porovnaní s predošlým rokom skoro 36% prepad. V roku 2015 v Rusku predali spolu 1 601 126 áut, čo je najmenej od roku 2009, kedy krajinu v celosvetovej kríze zasiahla prvá vlna poklesu predaja. To tvrdia čísla Európskej obchodnej asociácie  - Association of European Businesses.