V špičkovej motokárovej hale Kart One Arena sa jazdí na špičkových motokárach značky Sodi. Dlhodobá spolupráca vyvrcholila zaradením Kart One Areny do celosvetovej série Sodi World Series (SWS). Jazdci budú v rámci SWS zbierať body za umiestnenia v pretekoch a tí najlepší dostanú šancu zúčastniť sa na celosvetovom finále na jeseň 2016.

Sodi World Series v Kart One Arene začína, prvé preteky sú už v pondelok 25. januára!

Sodi World Series v Kart One Arene sa práve rozbieha a prvé preteky, Mini Masters, čakajú jazdcov už v pondelok 25. januára 2016. Prihlásiť sa je veľmi jednoduché, stačí sa registrovať ako jazdec na stránke SWS a po úspešnej registrácii sa prihlásiť na preteky na stránke SWS. Jednoduchšie to snáď ani nemôže byť. Jazdci sa môžu zúčastniť pretekov v troch kategóriách:


Sprint Cup – šprintové preteky jednotlivcov pre jazdcov od 15 rokov, kde preteky trvajú minimálne 10 minút, do tohto času sa neráta tréning ani kvalifikácia.


Endurance Cup – vytrvalostné preteky tímov zložených z 2 – 8 jazdcov. Každý jazdec musí byť pred pretekmi registrovaný ako člen tímu, ktorý sa na preteky prihlásil. Preteky trvajú minimálne hodinu, opäť je to čas bez tréningu a kvalifikácie. Každý pretekár musí mať minimálne 15 rokov.


Junior Cup – šprintové preteky jednotlivcov pre jazdcov od 7 do 14 rokov. Preteky trvajú minimálne 8 minút, do tohto času sa neráta tréning ani kvalifikácia.

V pondelok 25. januára začína Sodi World Series v Kart One Arene

Vráťme sa k prvým pretekom. V pondelok 25. januára si jazdci zmerajú sily v rámci kategórie Sprint Cup. Čaká ich 10 minútová kvalifikácia a potom 40 minútové preteky, kde sa pobijú o prvé body do Sodi World Series. Štartovné 50 € zahŕňa nasledujúci program:
20:00 – Registrácia
20:30 – 20:40 – Kvalifikácia
21:00 – 21:40 – Preteky
21:50 – Vyhlásenie víťazov

Preteky pod hlavičkou Sodi World Series budú postupne pribúdať

SWS v Kart One Arene neskončí len pri jedných pretekoch, už teraz do svetovej série zaradili zimný halový seriál Winter Cup, kde nastúpia jazdci v kategóriách Sprint Cup a Junior Cup. Prvé kolo sa pôjde 6. februára a potom budú nasledovať ďalšie dva preteky seriálu. Všetky informácie o Winter Cupe nájdete na stránke Kart One Areny. Preteky zaradené do SWS budú pribúdať a verím, že sa máme na čo tešiť.

Zdroj: kartarena.sk

Foto: Miro Glasa

Video: 8speed.sk