Iba nedávno sme vás informovali o tom, že Tesla ruší bezplatné nabíjanie pre svojich nových klientov. Automobilka však tvrdí, že cieľom nie je na nabíjaní zarobiť. Supernabíjačky by totiž mali primárne slúžiť vodičom pri dlhých cestách. No aj napriek pomerne krátkemu času nabíjania sa najmä v USA často stáva, že majiteľ Tesly príde na nabíjaciu stanicu a všetky nabíjačky sú obsadené. Toto by chcela automobilka riešiť ďalšími poplatkami. Tentoraz však celkom logickými.

Nový poplatok bude trestať tých, ktorí budú zbytočne blokovať supernabíjačku Tesla. Na Slovensku to bude 35 centov za minútu rovnako ako v celej eurozóne.

Tesla chce motivovať svojich zákazníkov ,aby zbytočne neblokovali nabíjačky.

Nový poplatok bude totiž trestať tých, ktorí budú zbytočne blokovať supernabíjačku Tesla. Často sa totiž stávalo, že ľudia pripojili svoje auto na nabíjačku a išli napríklad do kina. Po novom však bude Tesla majiteľovi auta, ktorý ho po nabití do plna nepreparkuje, účtovať poplatok za každú minútu, ktorú tam auto strávi navyše. Majiteľa auta totiž aplikácia upozorní, že jeho auto je takmer nabité. Dáva mu tak dosť času prísť k autu a premiestniť ho. Nemusí to pritom stihnúť presne na sekundy. Ak auto preparkuje do 5 minút po plnom nabití, poplatku sa stále vyhne. Ak ho tam však nechá, Tesla mu naúčtuje za každú minútu poplatok, ktorý mu pripočíta k účtu pri najbližšom servise. Nuž a akou sumou bude Tesla nezodpovedných vodičov trestať? Jej výška sa mení v závislosti od krajiny. Na Slovensku to bude 35 centov za minútu rovnako ako v celej eurozóne. V Čechách je to 9 korún a 50 halierov za minútu, v USA 40 centov za minútu a v Kanade 50 centov za minútu. Kompletný cenník nájdete tu. Automobilka pritom verí, že toto opatrenie bude iba dočasné (pre niekoľko nasledujúcich rokov). V budúcnosti, v dobe legálne použiteľných autonómnych áut, sa totiž autá po nabití preparkujú samé.

Zdroj: Tesla

TESLA OD R2017 RUŠÍ NEOBMEDZENÉ BEZPLATNÉ NABÍJANIE...

TESLA OD R2017 RUŠÍ NEOBMEDZENÉ ...

Tesla Motors oznámila, že noví klienti, ktorí kúpia auto v roku 2017, už nedostanú neobmedzené bezplatné nabíjanie na ...

08. 11. 2016
NABÍJANIE NA SUPERCHARGEROCH NEBUDE PRE TESLU MODEL 3 ZDARMA

NABÍJANIE NA SUPERCHARGEROCH NEBUDE PRE ...

Ak trochu sledujete dianie okolo elektromobilov, určite poznáte nabíjacie stanice Supercharger od Tesly. Ide o ...

02. 06. 2016