Medzi riadkami sme mohli čítať, že bezplatné nabíjanie dostanú všetci majitelia akéhokoľvek modelu Tesly. To by však bol zázrak a viacerí už beztak na túto myšlienku nazerali skepticky. Takže prichádza doladenie. Keďže Tesla budúci rok (medzičasom v II. polroku) začne predávať mimoriadne očakávaný a stovkami tisíc klientov vyzálohovaný Model3, bolo viacerým zrejmé, že bezplatné a neobmedzené nabíjanie pre všetkých by bolo neúnosné. Ale pozor! Neprestaňte znechutene článok čítať práve tu, sťaby ste boli podvedení a niekto vám nedal, čo vám sľuboval. Tesla Motors totiž naďalej všetkým novým majiteľom ich auta ponúka ročne bezplatne 400 kWh energie, čo by malo stačiť na cca 1500 km. Keď ho miniete, prichádza malý poplatok, ktorý bude zásadne nižší než je cena načapovania plnej nádrže na aute podobnej veľkosti.

Platí len pre autá objednané po 1.1. 2017

Táto zmena sa týka všetkých áut objednaných po 1. januári 2017 a nebude sa týkať súčasných objednávok so zálohami. Tesla argumentuje zmenou pôvodného sľubu tým, že chce zmeniť postup a politiku rozširovania siete supernabíjačiek po celom svete.

"Podrobnosti programu zverejníme čoskoro ešte tento rok. Ceny za nabíjanie sa v budúcnosti môžu a budú meniť (podľa regionálnych reálií), no sieť supernabíjačiek pre nás nikdy nemá byť zdrojom príjmov a profitu."

Tesla od r2017 ruší neobmedzené bezplatné nabíjanie...