Autá sú o 10% ťažšie a o 30% výkonnejšie, na to bolo nutné reagovať

Vozidlám za posledných 15 rokov nielen stúpla o zhruba 10 % hmotnosť, ale ich výkon v priemere vzrástol s nástupom turbo éry takmer o 30 %. „Keďže všetky položky v novej pneumatike majú zvýšenú nosnosť podľa štandardu XL, môžeme ich bez problémov použiť aj pri  ťažších vozidlách,“ dopĺňa Straten. „Naša nová SportContact 7 je preto prvým produktom v segmente vysoko výkonných pneumatík, ktorý je šitý na mieru pre každý typ vozidla. S týmto cieľom sme vyvinuli aj nové technológie, ktoré sa používajú v závislosti od rozmeru pneumatík,“ hovorí Wies.

Vyššia bezpečnosť vďaka novému dizajnu dezénu

Hlavnou technologickou súčasťou novej pneumatiky je asymetrický adaptívny dezén, vďaka ktorému sa nová SportContact 7 dokáže prispôsobiť suchej a mokrej vozovke a jej jazdné vlastnosti ostanú na stabilne vysokej a bezpečnej úrovni aj pri vyšších rýchlostiach a vysokej záťaži. Počas jazdy stopa dezénu pneumatiky končí v mieste najvyššieho odvodu vody a tak zabezpečuje vynikajúcu priľnavosť pri brzdení, zrýchľovaní a zatáčaní na mokrej vozovke. V zákrutách na suchom povrchu sa stopa dezénu “presunie“ k vonkajšiemu ramenu, ktoré je navrhnuté tak, aby prenášalo najvyššie sily pre stabilné riadenie. Nové “uzamykacie prvky“ vo vonkajšom ramene zaisťujú ďalšiu stabilitu, ktorá umožňuje len obmedzený pohyb behúňa a ponúka tak vysokú jazdnú stabilitu. 

Vylepšená zmes BlackChilli

Zmes BlackChili je prispôsobená dizajnu profilu dezénu. Mäkká zmes je prispôsobená veľmi tuhej nízkoprofilovej konštrukcii pneumatiky a umožňuje nielen veľmi dobré jazdné vlastnosti, ale tiež zaisťuje výrazné zvýšenie počtu najazdených kilometrov. Aby to bolo možné, museli inžinieri pneumatík a chemici v spoločnosti Continental vyvážiť rôzne protichodné ciele, čoho výsledkom je neobvyklá technológia zmesi, ktorá spolu s dezénom profilu umožňuje výrazné zlepšenie jazdných vlastností.

Vďaka vylepšeným vlastnostiam ukazujú interné testy spoločnosti Continental (test rozmeru pneumatík 245/30 R 20) pôsobivé výsledky, „Oproti predchodcovi dosahujeme výrazne lepšie jazdné vlastnosti na suchej vozovke o 6 % a na mokrej vozovke až o 18 %, tiež kilometrový výkon, ktorý prekračuje predošlý model o 17 %. Vďaka veľmi dobrej efektivite spotreby paliva pozitívne prispievame tiež k udržateľnosti pomocou hodnoty označenia EÚ „C“, čím ponúkame jednu z najnižších hodnôt v rámci segmentu UUHP (segment vysokovýkonných pneumatík),“ dodáva prof. Dr. Wies.