Sivá a kaki zelená do seba celkom zapadnú, nie?

Sivá a kaki zelená do seba celkom zapadnú, nie?

Pohodové podujatie v obľúbenom letovisku však teraz bežne navštívi vyše 30 000 návštevníkov z celého sveta. Biznis je biznis. Takú masu priaznivcov áut - prudko bonitná cieľová skupina, ktorá ak v čase krízy na autá míňa majetky - už nemožno ignorovať. Pred niekoľkými rokmi teda kravaťáci vo Wolfsburgu objavili teplú vodu a z odporu k zrazom a tuningu je zrazu priama podpora :) Približne pred 5 rokmi tu po nelacnej dohode s organizátorom začali oficiálne prezentovať ostré modely značiek VW a Audi. Následne sa tu objavil aj Seat a tento rok po prvýkrát aj Škoda. Medzičasom sa hotovou povinnosťou pre koncernové značky stalo priniesť do svojich megastánkov čosi, čo svet nevidel. A to myslím doslova. Rýchlo si totiž uvedomili, že ak majú naozaj efektívne získať pozornosť davu, musia tu vystaviť káry, ktoré svetové autosalóny ešte nezažili.

Takú masu priaznivcov áut - prudko bonitná cieľová skupina, ktorá aj v čase krízy na autá míňa majetky - prosto nemožno ignorovať!
To najostrejšie čo doma máme! Z prava 2x Škoda Fabia S2000, Fabia RS+ a Octavia RS+

To najostrejšie čo doma máme! Zľava 2x Škoda Fabia S2000, Fabia RS+ a Octavia RS+

Škoda šla po vyšľapanej cestičke. Svoju premiérovú prezentáciu vybavila tým najostrejším čo má v ponuke. Predstavili sa tu dva, v motoršporte IRC mimoriadne úspešné špeciály Fabia S2000. Spolu s nimi v krásnom stánku plnom hostesiek ťahali objektívy foťákom špeciálne verzie Fabie RS+ a Octavie RS+. V médiách sa síce pred samotnou akciou objavili kresby oboch krások, no azda žiadne neprinieslo foto skutočných verzií. TopSpeed.sk teda hlavne všetkým majiteľom ostrých škodoviek prináša tip pre inšpiráciu. Keby vám niekto povedal, že auto vo farebnej kombinácii sivo-zelená bude špica, asi by ste sa tvárili veľmi kyslo. Ale keď si človek môže pozrieť výsledok, väčšina asi zmení názor.

Upravené mašiny sú z dizajnérskej dielne Škoda pod vedením slováka Jozefa Kábaňa (zodpovedný za dizajn Bugatti Veyron). Modely predstavili špeciálne optické pakety a farebné úpravy s využitím samolepiacich fólií. Žiaľ, nepodarilo sa nám získať obrázky áut samotných, a nemáme ani bližšie info o tom, či sú autá modifikované aj inak než opticky. Verím, že mladé slečny na obrázkoch vám moc neprekážajú... :)