Kai-Uwe Ottlinghaus dostal šialený nápad postaviť 996 Turbo v štýle auta hlavného hrdinu z filmu Manta Manta. Pretransformoval Opel Manta z filmu do Manta Porsche 996 Turbo.
OK Chiptuning Manta Porsche 996 Turbo

Modrý spojler TechArt

Kai-Uwe Ottlinghaus, majiteľ OK-Chiptuning, si spomenul na kultovú nemeckú  komédiu zo začiatku 90-tych rokov, Manta Manta. Dostal tak šialený nápad postaviť novú Mantu, teda 996 Turbo v štýle auta hlavného hrdinu z tohto filmu. S minimom úprav chcel dosiahnuť výkon 650 koní.

OK Chiptuning Manta Porsche 996 Turbo

Ružové TechArt disky ako na Mante z filmu

Porsche 996 Turbo tak zastalo v dielni a začala prestavba na Mantu. Kai vymenil medzichladiče, turbá nahradil za väčšie K24. Aby sa im lepšie dýchalo, putovalo staré sanie do koša, teraz sa na jeho mieste nachádza kit z GT2-RS. Nasledovali väčšie vstrekovače, väčšia palivová pumpa a 5 barový regulátor tlaku paliva. Manta dostala spojku dimenzovanú na väčší výkon a krútiaci moment od Sachs. Pre potešenie ucha namontoval Kai výfuk s priemerom 70 mm. Z motora takto vytlačil želaných 650 koní (478 kW) a 750 Nm.

OK Chiptuning Manta Porsche 996 Turbo

Manta Manta štvorfarebý volant 

K poriadnemu výkonu patrí aj poriadny podvozok. Kai pre Mantu vybral KW Variant 3, lepšie ani nemohol. Lenže Manta musí aj vyzerať ako Manta, takže na auto išli TechArt Formula 19-ky a TechArt zadný spojler. „Keď Manta tak poriadne!“ povedal si Kai a Porsche olepil fóliou. Vrch žltý, predný nárazník, boky a spoiler modré, prahy a zadný nárazník ružové. Disky mu strekli na ružovo práškovou farbou v AG-Rims. Ešte pár nálepiek a hotovo, Kai ukázal svetu novú Mantu. Pokochajte sa jeho výtvorom, to auto vyzerá jednoducho strašne. Aby toho nebolo málo, volant dostal štvorfarebný poťah!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov