Dacia Duster rozhodne nepatrí medzi typické voľby úpravcov áut. Firma Prior Design sa však toho nebála a vytvorila Duster ako žiaden iný. Osobne nepatrím k veľkým fanúšikom dizajnu Dacie Duster, avšak táto úprava mu podľa mňa rozhodne dodala na atraktivite a kráse. Môžete so mnou nesúhlasiť, no z môjho pohľadu ide asi o najkrajší Duster, aký som kedy videl. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Touto úpravou sa Prior Design v podstate pustil do „neprebádaných vôd“. Na svete totiž nenájdete mnoho úprav Dustera a už vôbec nie takto komplexných. Pôvodne vznikol tento nápad skôr ako žart. Od ľudí však dostali na sociálnych sieťach množstvo pozitívnych reakcií, a tak danú myšlienku nakoniec premenili na skutočnosť. Autu hovoria Duster Widebody a dokonca ho aj uvedú do svojej ponuky. Oproti klasickému Dusteru je posadené nižšie, má väčší rozchod kolies, dostalo mnoho športových dizajnových prvkov, vrátane zadného krídla, difúzoru či dvoch veľkých koncoviek výfuku, avšak pod obalom ostala sériová technika. Na prvých renderoch mala upravená Dacia dokonca ochranný rám. Ten sa však do finálnej verzie auta nedostal. 

Veľmi prekvapivá cena

Koľko by ste tipovali, že si za túto úpravu vypýta Prior Design? 35, 40-tisíc eur? Omyl. Podľa šéfa spoločnosti bude azda najdivokejší Duster stáť len okolo 20-tisíc eur, čo je rozhodne nižšia suma, akoby väčšina ľudí čakala. Aj táto upravená Dacia Duster tak bude cenovo dostupným autom. 

PÁČI SA VÁM DANÁ ÚPRAVA?
  • Áno, vyzerá super. ( 94% )

     

  • Nie, klasický Duster je krajší. ( 6% )

     

Odpovedalo 732 ľudí  

Video: Prior Design