Základom tejto nezvyčajnej kreácie je Datsun 620 Pickup. Dnes už z neho ostalo pramálo. Láska k Datsunu Pickup bola natoľko veľká, že s ním vydržala celú výšku. Rozhodol sa, v čase pracovného voľna, že si zoženie nejaký polorozpadnutý vrak ako project car. Za 500 dolárov sa tak aj stalo. Prvotný plán bol jednoduchý, postaviť pojazdné auto. No len akosi sa podarilo z pôvodného kurzu vychýliť do neprebádaných vôd. A tu začal boj. Prvý krok bola kúpa motora SR20DET, ku ktorému dostal ako bonus Silviu S13, v ktorej bol nainštalovaný. Všetko potrebné z auta vrátane pomocného rámu sa prehodilo do Datsunu a úpravy pokračovali. Tomu predchádzalo množstvo počítania, prehliadnia webu a hľadania inšpirácie a omnoho viac rezania, zvárania a iných ručných prác. Výsledkom je prekrásny nosný trubkový rám.

Prišiel rad na implementáciu pohonného ústrojenstva. Nevyhnunté bolo vyrobiť a osadiť custom prírubu pre prevodovku, vyrobiť výfuk, a vytvarovať predné blatníkové oblúky. Následne priešiel Chad do interiéru, ktorý je viac funkčný ako útulný. Však toto je čistá hardcore mašina, nie! Pre chladenie motora, respektíve chladič neostalo dosť miesta, tak ho vyhodil za kabínu do priestoru medzi stenu kabíny a vodného čerpadla. Vrtuľa chladiča je z helikoptéry len tak btw. :)

Aby nebolo málo, tak farebnú aj grafickú shcému skopčil z preňho dôverne známych bojových helikoptér Cobra. Dnes produkuje tento nízko letiaci Datsun 620 PickUp 300 kobýl na zadných kolesách, kde nie je v podastate žiadna hmotnosť. Profesionálnu deformáciu majiteľa Chada je vidieť aj na jeho oblečení. Nehorľavá letecká kombinéza je povinný doplnok pri každej jazde v tomto malom projektile. Želám si len jedno, aby takýchto bláznov bolo na svete stále viac!

Viac o tomto zvláštnom chlapíkovi nájdete tu: www.chadcopeland.com


Zdroj: http://www.motormavens.com/2010/09/center-stage-datsun-620-warmachine-pickup-sr20de/