Šiesta generácia 911 mala premiéru minulého roku na jeseň vo Frankfurte. Tuningové spoločnosti sa potešili novej hračke.

Šiesta generácia 911 mala premiéru počas minuloročnej jesene vo Frankfurte. Tuningové spoločnosti sa potešili novej hračke.

Lumma Design so sídlom v Nemecku pripravilo bielu modifikáciu 911 Carrera S, ktorú nazvali LUMMA CLR 9 S. Na začiatok je dobré pripomenúť, že ani v jednom prípade sa nekonali žiadne zmeny motora. Tuneri znížili 911 o 20 mm. CLR 9S v rámci aerodynamických vylepšení získalo nový predný a zadný spojler spolu s prednou maskou. Exteriér je vylepšený aj športovými koncovkami výfuku z nerezovej ocele, červenými pruhmi a zatmavenými zadnými svetlami.

Lumma Design svoj výtvor priblížila k asfaltu o 20 mm.

Lumma Design svoj výtvor priblížila k asfaltu o 20 mm. Interiér vybavila koberčekmi s koženým povrchom.

V interiéri sa stretáva hliník s kožou. Z toho vzniká vynikajúca dvojfarebná kombinácia. Vnútro dopĺňa zmenený volant, hliníkové pedále a koberčeky s koženým povrchom. Celé CLR 9 S stojí na 20 palcových zliatinových kolesách RS-C, za ktorými sú umiestnené červené brzdové strmene.


SpeedART priniesol vlastné biele Porsche 911 Carrera S, ktoré nazval SP91-R. Exteriér vylepšil zmenený predný nárazník, nové bočné prahy a zadný difúzor. Vzadu taktiež svietia koncovky výfukov z nerezovej ocele. Jazdné vlastnosti vyšperkoval nastaviteľný podvozok.

Do Ženevy priniesli svoje 911 spoločnosti Lumma Design, SpeedART, RUF, Gemballa, TechArt a Sportec.
Na bielu 911 sa pozerá dobre. Aj keď oveľa radšej by som ju zašpinil na okruhu.

Na bielu 911 sa pozerá dobre. Aj keď oveľa radšej by som ju zašpinil na okruhu.

Upravené Porsche vďaka novým brzdám zastaví z rýchlosti 100 km/h rýchlejšie ako na ňu akceleruje. Môžu za to kotúče s priemerom 380 mm a šesť/štvorpriestové strmene bielej farby. Legendárny športiak stojí na 20 palcových kolesách. SpeedART dokáže záujemcom o túto úpravu ponúknuť niekoľko rôznych typov zliatinových diskov.
Interiér sa nahodil do zaujímavej farebnej kombinácie. Svetlo zelená spolu s čiernou a modrou pôsobí síce trochu jedovato, ale všetko vyvažuje hliník, uhlíkové vlákna a dokonca aj drevo.

Speedart sa môže pochváliť takmer dokonale bielou farbou. Biele sú aj brzdové strmene.

SpeedART sa môže pochváliť takmer dokonale bielou farbou. Biele sú aj brzdové strmene.

Interiér je v porovnaní s vonkajškom riadna divočina. Svetlo zelená, čierna a modrá farba dá očiam zabrať. Najmä ak medzi tým objavíte drevo.

Interiér je v porovnaní s vonkajškom riadna divočina. Svetlo zelená, čierna a modrá farba dá očiam zabrať. Najmä ak medzi tým objavíte drevo.