Volvo V70 je od roku 1996 najpredávanejším autom vo Švédsku. Tento rok dostane náhradu v podobe nového modelu V90. Kombi vychádza z dlho očakávaného sedanu S90, ktorý poznáme už v detailoch. Praktickejšia verzia nesie označenie V90 a automobilke unikli prvé zábery.

 

Volvo V90 ponúkne veľký a praktický kufor aj napriek skosenej zadnej časti.

Automobil sa podobá na pôvodné skice. D-stĺpiky sú zrezané. O nedostatok miesta na batožinu sa však báť nemusíte. Podľa švédskeho zdroja narástla V90 do dĺžky oproti V70 o 15 cm. Auto bude mať 496 cm. Presný objem batožinového priestoru zatiaľ nepoznáme (V70 má 575 litrov). Dizajnéri Volva zostali v zadnej časti verní vertikálnym svetlám a pridali zahnutie v tvare písmena L. Zvyšné časti kopírujú vydarený vzhľad sedanu S90.


Hlavnými konkurentmi bude nemecká trojka (BMW 5, Mercedes E a Audi A6). Niektorých záujemcov však nepoteší slabší výber motorov. Volvo totiž zanevrelo na päť valce a šesť valce a po  novom kúpite len štvorvalcové agregáty. Volvo však nechce súperiť s Nemcami športovými jazdnými vlastnosťami, ale pohodou za volantom.

 

Predná časť kombi bude totožná so sedanom

Volvo V90 stojí na rovnakej platforme ako veľké SUV XC90. Využije teda rovnaké technológie. Môžeme sa tešiť aj na príplatkový vzduchový podvozok, parádny interiér a poriadnu nádielku bezpečnostných systémov.


Zákulisné informácie hovoria aj o pripravovaných verziách V90 Cross Country a V90 Polestar. Druhá menovaná by mala konkurovať Audi RS6 Avant. Výkonnému štvorvalcu by mali pomáhať elektromotory. 


Svetová premiéra modelu S90 príde už o pár dní na autosalóne v Detroite. Kombi chcú Švédi odhaliť na jar v Ženeve.

Zdroj: teknikensvarld