Iste sa vám to stalo. Predávate ojazdený automobil, príde kupec a jedna z prvých (ak nie hneď prvá) otázok do telefónu je aká je najnižšia cena? Na internetovej stránke picodi sa objavili výsledky prieskumu, ktorý prebehol na vzorke 3 100 ľudí z takmer celého sveta. Z týchto výsledkov vyšla jednoznačná chuť Slovákov na zjednávanie ceny, pred zaplatením totiž až 79 % Slovákov rado zjednáva ceny.

Na stránke picodi.com/sk sa objavili výsledky výskumu, ktorý sa pýtal respondentov na niekoľko otázok ohľadne zjednávania cien pri kúpe tovarov alebo služieb. Medzi inými tam bola aj otázka na zjednávanie ceny pri oprave automobilu. Celosvetový výskum na vzorke 3 100 respondentov prezentoval Kolumbiu ako krajinu s najväčším percentom ľudí, ktorí pri platení najradšej zjednávajú ceny. Na druhom mieste sa umiestnilo Čile s 84 % respondentov, na treťom mieste Grécko s 80 % a hneď na štvrtom mieste naše Slovensko s 79 % respondentmi.

Slováci obľubujú zjednávanie pri oprave auta, rovnaké to bude aj pri kúpe auta.

Hneď za nami je Česká Republika s 78 % opýtaných. Na opačnom konci je napríklad USA s 31 % alebo Veľká Británia s 24 %. Zjednávacie zvyky Slovákov sú nasledovné. Až 84 % mužov a 73 % žien radi zjednávajú. Ak sa pozrieme na priemernú zľavu pri zjednávaní, sú na tom lepšie ženy ako muži.

MÁM JAZDENÉ VOZIDLO STRIEDAŤ, ALEBO ŽIVIŤ TO ISTÉ?

MÁM JAZDENÉ VOZIDLO STRIEDAŤ, ALEBO ...

Oplatí sa jazdené vozidlo často striedať, alebo živiť to isté auto? Zložitá otázka, však? Asi nenapíšem nič ...

11. 11. 2017
KÚPA JAZDENÉHO AUTA ZA HRANICAMI? NIE JE TO MED LÍZAŤ!

KÚPA JAZDENÉHO AUTA ZA HRANICAMI? NIE JE ...

Nebudem sa hrať na vševedka. Jedno ale viem. Pred približne dvoma týždňami definitívne schválili novelu o registračných ...

08. 12. 2016

Na Slovensku si myslí až 52 % opýtaných, že zjednávanie je ľahšie pre ženy. A najčastejšia príčina zjednávania? Podľa prieskumu najviac zjednávame na oprave automobilu, ide o 20 %. Hneď za tým sú taxi služby, pri ktorých zjednáva cenu 19 % opýtaných. Nasledujú opravy na dome s 13 % opýtaných. Aké máte skúsenosti vy? Zjednávate pri opravách automobilov prípadne pri kúpe vozidla? A ak áno, súhlasíte so zjednávaním ceny pri predaji vášho automobilu? Vyjadrite sa so svojimi skúsenosťami v diskusii. Pozrite si bližšie výsledky na https://www.picodi.com/sk/inspiracie/ako-sa-vo-svete-zjednava

 

Zdroj foto: picodi.com

Slovensko je na štvrtom mieste spomedzi krajín, kde ľudia najradšej zjednávajú ceny.