Doposiaľ sme túto formulu homologovanú pre premávku poznali pod logickým, no nie práve zaujímavým kódovým označením AM-RB 001. Ženevský autosalón odhaľuje túto supermašinu spolu s novým menom. To sa nielen ľahšie pamätá, patrí do sveta mytológie, no zároveň rešpektuje označovania Astonov písmenom V. Každý fanúšik pozná mená ako Virage, Vanquish, Vantage a Vulcan. 

Šéf kreatívneho oddelenia Aston Martin Marek Reichman tvrdí: "Mená modelov Aston Martin majú hlboký a dôležitý význam. Ich úlohou je inšpirovať a vzrušovať. Majú rozpovedať príbeh dejinami, ktoré sa do minulosti tiahnu už 104 rokov. Aston Martin Valkyrie je ohromne špeciálne auto, ktoré vyžaduje adekvátne pamätihodné meno. Je to nekompromisné auto, ktoré si nič nenechá v zálohe."

Pôvodné zložité a technokratické meno vytvorené z iniciálok oboch značiek je preč. Meno Valkyrie tejto potvore určite pristane viac.

Vedľajší význam mena je výkon a pocta byť medzi bohmi vybranými. Je evokatívne a vzťahujúce na auto, ktoré budú mať poctu okúsiť skutočne len veľmi vybraní jedinci. Ak vám je meno Valkyria povedomé, no v mytológii nie ste celkom doma, pripomeniem, že sa jedná o ženské nadprirodzené postavy, ktoré na bojisku rozhodli kto boj prežije a kto tam umrie. Tých, ktorých vzali so sebou, odprevádzali do Valhally k veľkému Odinovi. Paralela je tu viac než trefná, keďže v schopnostiach Aston Martin Valkyrie určite je rozhodnúť, koho na modernom bojisku (na trati) doslova rozdupe a koho nechá žiť. :)

ASTON MARTIN AM-RB 001 DOSTANE 6,5L ATMOSFÉRU SO ŠIALENÝM VÝKONOM

ASTON MARTIN AM-RB 001 DOSTANE 6,5L ...

Pravdepodobne ste už zachytili informáciu, že okrem Mercedesu pracuje na hyperšporte aj Aston Martin. Ten vyvíja auto s ...

16. 02. 2017
ASTON MARTIN MA NOVÉ LOGO! KDE HO POUŽIJE?

ASTON MARTIN MA NOVÉ LOGO! KDE HO POUŽIJE?

Znaky a logá sú neoddeliteľnou súčasťou identity automobiliek. Aj preto je ich vývoj postupný, dlhodobý proces a v znaku ...

23. 01. 2017