O obrovskom úspechu SUV so siluetou kupé v poslednom období hádam ani nemá cenu písať. BMW si túto kategóriu nazvalo SAC (Sports Activity Coupe), no pre tieto autá môžete nájsť aj označenie CUV (Coupe Utility Vehicle). Dôležité však je, že hádam každá automobilka chce z dopytu po autách tohto "strihu" vyťažiť a výnimkou nie je ani BMW. To celý ošiaľ odštartovalo prvou generáciou BMW X6, neskôr pridalo aj BMW X4 a chystá aj ešte menšie BMW X2. Dôkazom je koncept, ktorý Nemci priviezli do Paríža.

BMW X2 nebude iba dizajnovou zmenšeninou X6 a X4.

Do ponuky BMW by mala X2 pribudnúť už v roku 2017, alebo 2018 a preto Mníchovská automobilka priniesla na práve prebiehajúci autosalón v Paríži štúdiu BMW X2 Concept. Už na prvý pohľad je zreteľné, že v tomto prípade sa dizajnéri vydali inou cestou ako pri BMW X4. To je totiž z dizajnového hľadiska iba zmenšeninou BMW X6. Koncept BMW X2 však dostal novú, zaujímavo a dynamicky tvarovanú zadnú časť.

Technicky bude X2 vychádzať z poslednej generácie BMW X1, čomu bude zodpovedať nielen dizajn prednej časti, ale aj ponuka motorov. Rovnako ako X1, aj X2 bude primárne predávaná iba s pohonom prednej nápravy. Silnejšie verzie však dostanú aj možnosť pohonu oboch náprav xDrive. Rovnaká, alebo veľmi podobná bude aj ponuka motorov.

Takto by mohlo vyzerať sériové BMW X2

Zdroj: BMW, carscoops

 

Vizualizácia: rmcardesign

TEST BMW X6 3.0D (F16)

TEST BMW X6 3.0D (F16)

Celé roky som sa chcel dostať do hlavy ľudom, ktorí doslova heverom pomohli dvíhať BMW novú identitu. Podľa nej je ...

21. 09. 2015
TEST: BMW X4 XDRIVE 30D

TEST: BMW X4 XDRIVE 30D

SUV, SAV, CUV, TGV, FBI, KGB, MPV. Ktorá z týchto značiek patrí BMW X4, nádejnému pokračovateľovi fenoménu tejto doby? ...

19. 02. 2015
TEST MERCEDES GLE COUPÉ 350D

TEST MERCEDES GLE COUPÉ 350D

Skôr než začne samotné hodnotenie Mercedes GLE Coupé, považujem za potrebné všetkým menej informovaným, alebo ...

01. 05. 2016
ČITATEĽSKÁ RECENZIA: MERCEDES-BENZ GLE 350 D KUPÉ 4MATIC

ČITATEĽSKÁ RECENZIA: MERCEDES-BENZ GLE ...

Chcete byť stredobodom pozornosti, no Ferrari alebo Lamborghini sú veľmi drahé a nepraktické? Kúpte si nový Mercedes GLE ...

31. 08. 2015