BMW podporuje rôzne motoristické športy. Jedným z nich je aj Formula E, v ktorej si svoje miesto našla i8-mička ako Safety Car. V tomto roku prichádza s novinkou v podobe indukčného nabíjania. BMW i8 Safety Car tak bude nabitá na 80 % svojich akumulátorov za jednu hodinu. Čas strávený nabíjaním je totiž najväčším nepriateľom pri podobných akciách.

BMW predstavilo svoju i8 Coupe Safety Car pre tohtoročnú Formulu E len nedávno v čilskom hlavnom meste Santiago. Do akcie sa zapojila od štvrtých pretekov šampionátu ABB FIA Formula E v už spomínanom Santiagu.

BMW i8 ako Safety Car bude využívať indukčné nabíjanie s výkonom nabíjačky 7,2 kW.

BMW i8 Safety Car predstavili pri štvrtých pretekoch v Santiagu.

BMW i bolo partnerom Formule E už od prvej sezóny, upravená i8-mička však prináša niektoré nové inovácie. Hlavnou novinkou je možnosť využívať indukčné nabíjanie, ktoré bude mať BMW v ponuke aj pre civilné 530e. Systém bezdrôtového nabíjania umožní dobiť akumulátory na 80 % za 1 hodinu. Nabíjací výkon je na úrovni 7,2 kW. Počas nabíjania musí automobil stáť nad špeciálnou platňou. Keď nad ňu vozidlo nadíde, nabíjanie sa automaticky spustí. Šetrí sa tým čas a tiež námaha obsluhy.

V interiéri pribudli sedadlá z M4 GTS.

Medzi ďalšie novinky i8 Safety Car patria karbónové stabilizátory, zadné krídlo, predný spojler a zadné veko. Z modelu M4 GTS sú prebraté športové sedadlá. Na streche je namontovaný signalizačný systém, pre lepšiu jazdu na trati má i8 Safety Car tiež M karbón-keramické brzdy a športový podvozok.

FORMULA E MÁ NOVÝ MONOPOST. PREDBEHOL DOBU, ALEBO JU LEN DOROVNAL?

FORMULA E MÁ NOVÝ MONOPOST. PREDBEHOL ...

Žijeme v roku 2018. Pred niekoľkými rokmi si ľudia museli hovoriť, aké to asi bude v takejto pomerne blízkej budúcnosti. ...

01. 02.
BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE AUTA REALITOU! BMW HO PREDVÁDZA NA 530E

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE AUTA REALITOU! BMW ...

Hudba budúcnosti? Už ani nie. Ak by niekto donedávna povedal, že autá budeme nabíjať bezdrôtovo, znelo by to úsmevne. ...

04. 10. 2017

V rámci šampionátu ABB FIA Formula E dodalo BMW aj modely i3s ako Medical car pre lekársku službu a tiež ako vozidlo pre riaditeľa pretekov Race Director Car. V úlohe zásahového vozidla Rescue car bude pôsobiť X5 xDrive40e. Ďalšie preteky po Santiagu sú naplánované o mesiac 3. marca v Mexiku.

 

Zdroj foto: BMW