Malá britská firma Qwest z Norfolku nedávno verejnosti predstavila prvé obrázky zákazkovej práce na mieru v podobe jedinečnej Tesla Model S shooting brake. Auto vzniklo na žiadosť obchodníka, ktorý miluje svoju Teslu, no má rád psy a na dlhé pracovné cesty je pre nich klasický liftback nepohodlný.

 

 

 

S objemom kufra, ani s jeho prístupom nemá pri bežnom použití najmenší problém, no psíky počas jazdy v liftbacku boli nútené stále len ležať, čo im nevyhovovalo. Často sa chceli pozerať na svet okolo, no priestor vzadu pod šikmým oknom to znemožňoval. Tak vznikol nápad vyrobiť prvý kombík z Tesly Model S na báze modelu P90D. 

Po schválených skiciach sa pustili do práce. Prevažná časť nových zadných partií je z uhlíkových vlákien. Auto má na mieru urobené okná a celú zadnú časť. Azda najviac zaujme fakt, že napriek zväčšeniu kufra o 210 litrov na aute ušetrili 12 kg hmotnosti a nezrušili funkčnosť ani jedného zo snímačov. Detailista by možno povedal, že zadný stierač mohli umiestniť pod zadný spojler, aby bol schovaný a zadok ešte čistejší, no celkovo je to veľmi pekná práca, však?