Dacia a šport. Tak tieto dve slová si v hlave asi moc ľudí nespájalo. V divízii Renault Sport sa to preto rozhodli zmeniť. Športové Sandero na sebe však nebude mať znak Dacie ale Renaultu a predávať sa bude hlavne v Južnej Amerike, kde sa pod menom Renault predávajú všetky modely rumunskej značky. O Európskom trhu sa zatiaľ nič nevie, no v najbližšej dobe sa určite všetko podstatné dozvieme z oficiálnych zdrojov. 

Sandero RS pripomína legendárne Clio Williams. Dvojlitrový atmosferický motor, manuálna prevodovka a nízka hmotnosť.

Sandero RS sa bude predávať pod značkou Renault.

Prvý športový model značky dostane pod kapotu atmosferický dvojliter, ktorý je pôvodom z predchádzajúcej generácie Clia RS. Štvorvalec má v štandardnom prevedení 140 koní, no po úpravách by mal mať minimálne 150 koní, čo nie je na dnešnú dobu moc prevratný výkon. Spolupracovať bude s šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Dôležitým údajom je ale hmotnosť, ktorá má byť menej ako 1100 kg. Tento pomer už začína byť zaujímavý a s tak ľahkým a malým autom by aj 150 koní vedelo slušne pohnúť. Zrýchlenie by malo Sandero RS zvládnuť pod 10 sekúnd. Treba však dodať, že všetky informácie nie sú oficiálne a realita môže byť, a dúfam že aj bude, zaujímavejšia. 

Na špionážnych fotkách potom môžeme vidieť upravený exteriér, ktorý dostal po novom strešný spojler, bočné prahy, mohutnejšie nárazníky, zatmavené svetlá a aj nové lakované 16 palcové disky obuté na pneumatikách Continental ContiPower Contact s rozmerom 205/55. Za všetkými štyrmi kolesami sa skrývajú kotúčové brzdy. V interiéry budú nové športové sedadlá a volant obšitý červenou kožou. 

Ak by sa tieto informácie potvrdili a pomer váha/výkon by bol ešte aj možno lepší, Sandero RS by mohlo byť veľmi dobrým autom. Najviac pripomína model Clio Williams z roku 1993, ktoré slúžilo ako základ pre špeciál rally. To malo pod kapotou taktiež atmosferický dvojliter s výkonom 147 koní s ktorým dokázalo vystreliť na 100 km/h za 7,9s a jazdiť rýchlosťou až 215 km/h. 

Renault Clio Williams.

zdroj : flatout