Tohtoročný autosalón v Paríži je pre Jeep veľmi významný. Možno viac ako pre iné značky. Jeep totiž oslavuje 75 rokov od vzniku. Preto sa chcel  medzi silnou konkurenciou vynímať. Do mesta lásky priniesli modernizované produkty, ktoré sú pre terénne autá už roky synonymom.

Autosalón Paríž hostil, okrem iného, svetovú premiéru modernizovaného  Jeep Grand Cherokee.

Za hlavnú hviezdu parížskeho autosalónu označili Grand Cherokee modelového roku 2017. Mierne faceliftovaná verzia príde do predajní v Európe koncom tohto roka. Novinku rozšírili o 2 nové prevedenia interiéru, Summit a Trailhawk. Ten bude ladený podobne ako v doteraz predávaných modeloch Cherokee Trailhawk a Renagade Trailhawk.

V Paríži sa predstavili i limitované edície. Jeep Renegade Desert Hawk je prvou z nich. Má drsnejší vzhľad vďaka čiernym lakovaným doplnkom. Štandardne sú dodávané 17-palcové čierne disky a ťažné zariadenie. Interiér je odetý do kombinácie čiernej kože a látky. Túto kombináciu efektne dopĺňa biele prešívanie. Druhou limitovanou edíciou je Jeep Cherokee Night Eagle II. Tento stredný model značky je orientovaný viac športovo a agresívne oproti bežnému modelu. Tu opäť nájdeme v hojnom množstve rozšírenú čiernu farbu. Obuté má 18-palcové disky z ľahkých zliatin, taktiež v čiernej farbe. Jeep nezabudol ani na priaznivcov ťažšieho terénu a do Paríža priniesol Wrangler a Renegade upravený spoločnosťou Mopar. Nesmiem ale zabudnúť spomenúť aj technické zmeny. Jeep priniesol šesťstupňovú automatickú prevodovku so spojkou Dual Dry, ktorá bude k dispozícii i pre 1,6 liter Multijet II. Doteraz bola k dispozícii iba pre motor s objemom 1,4 litra.

Zdroj: Carscoops

NOVÝ WRANGLER ZOSTANE VERNÝ TRADÍCII! BUDE VŠAK EFEKTÍVNEJŠÍ

NOVÝ WRANGLER ZOSTANE VERNÝ TRADÍCII! ...

Jeep práve pracuje na novej generácii Wrangleru. Aká však bude? To je otázka, ktorá zaujíma mnohých fanúšikov ...

14. 07. 2016
JEEP WRANGLER AJ V USA DOSTANE DIESEL A HYBRID. ŽIADA SI TO TRH.

JEEP WRANGLER AJ V USA DOSTANE DIESEL A ...

Každým dňom je tlak na znižovanie emisií väčší. Takmer každá automobilka už ponúka k zabehnutým autám, resp. ...

29. 01. 2016