Jazdci tak dostali extra týždeň na dokončenie áut pre novú sezónu. V prvú marcovú sobotu vyšlo počasie na jednotku s hviezdičkou. Februárové preteky sa nakoniec konali 3. marca. Podmienky boli ideálne, slnečný deň, v Trebaticiach šokujúco bezveterný s teplotami do 10 °C. Preteky AutoSlalom TopSpeed.sk mali perfektné podmienky pre motoršport. A jazdci ich naplno využili.


Opačne znamená v smere hodinových ručičiek

Seriál AutoSlalom sa uskutočňuje na dráhe v Trebaticiach už 4. sezónu. Jazdilo sa osem usporiadaných pretekov. Z nich šesť krát sa jazdilo v pôvodnom smere trate, teda v protismere hodinových ručičiek. Organizátori sa po druhýkrát rozhodli preteky spestriť opačnou orientáciou trate. Táto zmena oslovila až 105 prihlásených jazdcov, z ktorých 93 nastúpilo na samotné preteky.

Menej bezpečná, viac adrenalínová trať v „opačnom“ smere milo prekvapila a zmena potešila viacerých tradičných jazdcov. Mnohí sa za to divákom odmenili skutočne špičkovou jazdou. Časový harmonogram dňa šliapal až neuveriteľne na minúty presne. Celé preteky sa skončili pred štvrtou hodinou. Nebyť prechladnutia všetkých troch hlavných usporiadateľov, už prvé preteky v roku mohli mať bonusovú piatu jazdu.