Simon Suchovský je len 8r motokárista

Simon Suchovský je len 8r motokárista

Prvé Simonove tréningové jazdy začali keď mal len 5 rokov. Ako 6 ročný začal pretekať a v deň svojich 7 narodenín zaznamenal prvé víťazstvo. Bolo to v Moravskom pohári Comer 60. V roku 2009 získal v sezóne Moravského pohára celkové 9. miesto v kategórii Baby 60. Rok na to, ako 8 ročný získal titul Majster SR v triede Parilla 60.

Simon, kedy si sa začal venovať jazdeniu na motokárach?
Počkaj, porozmýšľam. Keď som mal 5 rokov som absolvoval prvé testovacie jazdy. S otcom som chodil na preteky, sledoval atmosféru a chytilo ma to za srdce.


Aké sú Tvoje ďalšie ciele?

Jazdenie. Viac jazdiť, vyjazdiť sa a získať čo najlepšie umiestnenie v motokárových pretekoch.


Kto je Tvojím vzorom?
Sebastian Vettel.


Čo Ťa priviedlo k účasti na Carpoint Junior Cupe?

Páčila sa nám ponuka z Open Cupu, odpovedal za Simona jeho otec. Oslovila nás a po nedlhom uvažovaní sme sa rozhodli, že ideme do toho. Je veľmi super, že na trhu sa objavil seriál podporujúci mladé talenty.


Označili by ste teda podporu motoršportu ako slabú?
Nie, nepovedal by som slabú, skôr veľmi slabú. Hodnotím ju tak z pohľadu otca, ktorý chce podporovať svoje dieťa v záľube. Vidím nedostatky v málo organizovaných pretekoch pre mladých, podpora zaostáva i po finančnej stránke. Viac menej je takmer nulová.


A Ty Simon? Myslíš že sa vyjazdíš túto sezónu do sýta? Čo ťa baví na jazdení?
Všetko (smiech). Tak dúfam, že si zajazdím čo najviac.


Ďakujeme obom za rozhovor. Simonko, nech sa Ti darí, dobre si zajazdi Veríme, že sa na konci sezóny stretneme s tým, že nám povieš ako si bol úspešný.

zdroj: racingshop.sk