Toyota Avensis BTCC

Toyota Avensis BTCC

A kedy sa tento nabrúsený Avensis predstaví na pretekárskej dráhe? No skôr ako by ste čakali - už 9. a 10. októbra tohto roku na známom okruhu Brands Hatch (čakali ste Slovakia Ring? :) Za jeho volantom nebude nikto iný ako dvojnásobný šampión BTCC a účastník WTCC James Thompson. Držíme mu samozrejme palce, nech prvé predstavenie ostrého Avensisu dopadne na výbornú.

Toyota Avensis BTCC

Toyota Avensis BTCC

Pre značku Toyota to samozrejme nebude premiéra v šampionáte BTCC, veď tu už štartovala pred takmer 30 rokmi. Dokonca sa jej v roku 1982 podarilo  vyhrať titul a ten opätovne získať v roku 1986 a 1987. Vo všetkých prípadoch sa to podarilo s legendárnou Toyota Corolla. Ale viete čo? Dosť bolo kecov, pozrite si na vlastné oči, ako to v tom čase vyzeralo na trati. V tomto prípade si to rozdáva Toyota Corolla AE86 a AE82. Nádherný súboj z roku 1987!

A teraz si pozrite krásny zostrih pretekárskej strely Toyota Carina E GTi BTCC. Tá jazdila od sezóny 1991 v stajni Team Securicor ICS Toyota. So slzou v oku spomínam na moju nesmrtelnú Carinu... úžasné auto!