Taliani v najbližších rokoch investujú do portfólia a svojimi autami mieria proti nemeckej prémii ako Mercedes, či BMW. CEO koncernu FCA, Sergio Marchionne, vidí Alfu ešte vyššie, verí sa, že by sa mohla postaviť Ferrari v F1, čo by bol pre značku veľký krok vred. „Je neuveriteľné, ako značka Alfa Romeo zostala v srdciach ľudí,“ povedal Marchionne. „Z tohto dôvodu sme uvažovali o návrate do Formuly 1 ako súťažiaci. Pre Alfu Romeo je dôležité vrátiť sa. Bola by ďalším súťažiacim.“

Alfa Romeo je zapísaná v srdciach fanúšikov ako športová značka, Sergio Marchionne si je toho vedomý a rád by opäť videl Alfa Romeo v F1.

Juniorka Ferrari či konkurent? 

Nezabúdajme, že Ferrari tiež patrí do koncernu FCA, rovnako ako Alfa Romeo. Uvítali by sme, keby Taliani postavili vlastný tím, no otázne je, či by malo zmysel pre FCA mať dva tímy v F1. Automobilka však môže ísť aj inou cestou. V Alfe Romeo Giulia QV už bije srdce Ferrari. Prvá možnosť je samozrejme vlastný tím, ktorý by mohol byť buď priamym konkurentom Ferrari, čo je veľmi nepravdepodobné, alebo podobne ako v prípade Red Bullu a Toro Rosso, juniorkou. Druhou možnosťou návratu do F1 je pozícia dodávateľov motorov. Vzhľadom na nákladný vývoj súčasných hybridných pohonných jednotiek by to bolo veľmi ťažké a drahé. Vynára sa ale aj iná možnosť, pod značkou Alfa Romeo by mohlo Ferrari predávať zákaznícke motory.

Zdroj: espn.co.uk