Matej Koník víťazne na 2. kole SKP v Brucku

Tréning na mokrej trati

Galéria: 3 obrázkov

V piatkových voľných tréningoch bola trať mokrá, no kvalifikácia sa už išla na suchej trati. Maťko tam mohol predviesť svoj talent. Postupne zrýchľoval a čoraz viac sa blížil k hranici 49 s. Nedarilo sa mu ju však prelomiť. Potom však prišlo posledné kolo kvalifikácie a Maťko ako jediný v triede Rotax Micro Max zajazdili kolo rýchlejšie ako 49 s, presne 48,878 s. Bol to zároveň najrýchlejší čas víkendu.

Matej Koník štartuje z pole position

Do prvých pretekov štartoval Matej Koník z pole position. Počas celých pretekov bol najrýchlejší, nikomu nedovolil, aby ho ohrozil. Postupne konkurentom ušiel a cieľom prešiel víťazne s náskokom takmer 4 s. Druhé preteky však také priamočiare neboli. Maťko na ich začiatku zvádzal súboje s Michaelom Zlámalom a Marcusom Neugebauerom. Poradil si s nimi a v ceste za víťazstvom mu už nič nestálo. V obidvoch pretekoch si Maťko okrem 1. miesta pripísal aj najrýchlejšie kolo.

Maťko na najvyššom stupienku

Matej Koník na druhom kole Slovenského Kartingového Pohára vybojoval celkové prvé miesto v triede Rotax Micro Max, keď vyjazdil pole position a vyhral prvé i druhé preteky. Maťka v motokárach podporujú Feber Racing, Dovozy.sk, Kartingshop, Steeldesign a Topspeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na Maťkovej facebookovej stránke Matej Koník.