Hamilton ukázal, ako sa hrajú počitačové hry, keď vypnete penalizácie:)

To, čo priniesli posledné dve kolá, som od kedy aktívne sledujem F1 ešte nevidel. Už štart bol náznak, že dnes to bude plné WTF momentov. Lewis Hamilton z prvého miesta prebrzdil a po tráve obišiel prvé dve zákruty. Na trať sa vrátil s veľkým náskokom. To, prečo nedostal penalizáciu, netuším. Jediný logický dôvod je asi to, že hneď po štarte vyšiel na trať Safety Car. Potom nasledovala hodinová strategická bitka. Jediné, čo sa otriaslo, bol rýchlostný rekord v pretekoch, keď ho Valtteri Bottas minul iba o 0,1 km/h. A potom to prišlo. Bomba na posledné dve kolá. Max Verstappen opäť predviedol, prečo ho polovica padocku neznáša.

Vettela už Verstappen poriadne naštval

V súboji s Vettelom vyšiel Max Verstappen, rovnako ako Hamilton, mimo trate v prvej zákrute. Tím mu povedal aby prepustil Vettelovi pozíciu, ale odmietol. Tento moment dokonca vyvolal miernu hádku našich komentátorov. Števo Eisele a Jozef Král sa nedokázali zhodnúť, či má Verstappen dostať penalizáciu, alebo nie. Rovnako ako komisári. Verdikt nie a nie prísť. Verstappen však zbrzdil Vettela natoľko, že naň útočil  Ricciardo. Vettel doňho zatočil pri brzdení a ako zázrakom sa pre nich preteky neskončili. To nebolo zďaleka všetko. Vettel bol riadne nasrdený a šéfovi pretekov F1 odkázal do rádia, že sa má p....ať. Celkom silná káva.

Nestáva sa každý deň, aby 4-násobný majster sveta povedal riaditeľovi pretekov F.ck Off!

A po pretekoch nastala asi tá najkurióznejšia situácia, akú som v F1 videl. Verstappen sa už vytešoval z pódia z III. miesta, až kým sa nepozrel na výsledkovú tabulu. Dostal 5 trestných sekúnd a Vettel bol razom tretí. Ak to doteraz nestačilo, cca 4 hodiny po pretekoch dostal ešte dodatočnú penalizáciu aj Vettel a Daniel Ricciardo bol tretí. Nuž, kde sa dvaja bijú tretí vyhráva...

Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva:)