Ak vás táto správa prekvapuje, pozrite si šok a úžas s akým ju prijali špičkoví jazdci série priamo pred kamerou. Ich reakcie nefalšovane odhaľujú rešpekt, obavy pomiešané so strachom, ale i nadšenie a výzvu. Najťažšia trať na svete je dosť úzka a prebiehanie na nej s takto širokými autami nemusí byť až také ľahké, ako by sa mohlo zdať. Viacerí starší piloti navyše vyjadrili obavy, či si ju vôbec zapamätajú... :) Bavíme sa o viac než 150 zákrutách, čo bude výzva aj pre borcov ako Yvan Muller, Sébastien Loeb a Gabriele Tarquini.

Celková dĺžka trate bude takmer 26 km! Súčasťou bitevného poľa bude klasický moderný okruh GP Strecke a k nemu celá Nurburgring Nordschleife.

Organizátori FIA WTCC oznámili, že budúci rok sa na Nurburgringu budú jazdiť veľmi špeciálne preteky. Celková dĺžka trate bude takmer 26 km! To znamená, že súčasťou bitevného poľa bude klasický moderný okruh Nurburgring a k nemu celá Nordschleife. Majú to byť prvé preteky svetového formátu na trati po viac než 30 rokoch!

Navyše WTCC sa nejazdilo v Nemecku celé roky. Prvá sezóna vtedy novej série WTCC sa v r1987 síce šla na Nurburgringu, ale na GP Strecke. Menšia séria ETCC Severnú slučku už síce jazdila, no to už tiež pamätajú viac naši otcovia. Dokonca aj DTM tu poslednýkrát pretekalo v roku 1992.

Nurburgring Nordschleife a GP strecke