Do aktuálneho zázemia novej okruhovej série Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe patrí 10 aktuálnych okruhových modelov Porsche GT3 typ 997, 5x špeciálne pripravený prepravný kamión a kompletne profi zázemie na nerozoznanie od zavedených Európskych sérii.

Rok 2012 je prvou sezónou novej série, preto našincovi mená jazdcov a ich výsledky zatiaľ veľa nepovedia. Na jej organizovanie a použitie mena Cup Challenge Central Europe získali oficiálnu licenciu od FIA. Že ide o slušnú sériu hovorí aj 14 pretekov hneď v prvej sezóne. Séria sa predvedie v nasledovných Turecko, Maďarsko, Chorvátsko, Česká republika a Slovensko. Vy, ktorí ste v júni boli pozrieť preteky FIA GT1 ste sa s touto sériou na SlovakiaRingu už stretli. Pri príležitosti ďalšieho kola série GT1 sa v Orechovej Potôni objaví ešte raz aj Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.

V prvej sezóne medzi sebou pretekajú len tureckí jazdci. Pre ďalšie ročníky má vďaka ústretovosti organizátora vzniknúť väčší seriál s pestrejším štartovným poľom s perspektívou už od budúcej sezóny. Cieľom usporiadateľov je zabezpečiť novému seriálu dobré renomé a získať preň jazdcov a celé tímy z jednotlivých krajín kde sa séria jazdí, aby meno Cup Challenge Central Europe naozaj nebolo len želaním. S tým súvisia aj mnohé sprievodné promo aktivity. Jednu z nich vám prinášame aj my. TopSpeed.sk v piatok 17.08. vyžrebuje dvoch víťazov VIP vstupu do paddocku a priestoru v boxoch. Vstupy venuje spomínaná firma TOK Sport.