Najúspešnejším národom v Supercupe sú Nemci. Nasledujú ich Holanďania a Francúzi.

Najúspešnejším národom v Supercupe sú Nemci. Nasledujú ich Holanďania a Francúzi.

Sprievodné podujatie Formuly 1 má za úlohu navnadiť divákov na samotnú špičku motoristického športu. Prvé preteky Supercupu boli 25. apríla 1993 ako podpora Grand Prix Európy v Imole. Na okruhu Autodromo Enzo e Dino Ferrari zvíťazil Uwe Alzen.

Najdlhší pretek meral 152 268 km. Došlo k nemu 25. júna 2011 ako súčasti Porsche Carrera Cupu na Nürburgringu. S týmto seriálom prišlo do kontaktu niekoľko minulých ale aj terajších jazdcov Formuly 1. Najznámejšími sú Mika Häkkinen, Ralf Schumacher, Eddie Irvine, Bruno Senna alebo Timo Glock.

Najviac víťazstiev má zatiaľ na konte Holanďan Patrick Huisman. Od roku 1996 do 2007 stál na najvyššom stupni dokopy 24 krát. Na druhom mieste je Uwe Alzen s 18 víťazstvami. Najviac víťazstiev v jednej sezóne má na konte Wolf Henzler, ktorý zvíťazil 9 krát v 12 podujatiach.

Pri 20. výročí je slušné zaspomínať na všetky rekordy. Dúfam, že tento seriál bude fungovať aspoň ďalších 20 rokov.

Patrick Huisman z Holandska je držiteľom najväčšieho počtu titulov. Zvíťazil v sezónach 1997, 1998, 1999 a 2000. Najtesnejší boj o majstrovský titul bol v roku 1997. Vtedy Huisman spolu s Oliverom Mathaiom mali rovnaký počet bodov (128). Rozhodnúť nakoniec musel počet víťazstiev v sezóne. Huisman mal tri a Mathai len jedno. Zvíťazil teda Holanďan.

Najviac pole position má na konte tiež Patrick Huisman. Z prvého miesta štartoval 18 krát. Rekord z jednej sezóny držia Joerg Bergmeistra a Wolf Henzler, ktorý vyhrali kvalifikáciu 8 krát.

Slovensko v tomto šampionáte nemá žiadnych víťazov.

Slovensko v tomto šampionáte nemá žiadnych víťazov.

Kolo s najväčšou priemernou rýchlosťou zajazdil Alessandro Balzan z Talianska, ktorý v dosiahol v kvalifikácii v Monze kolo s priemernou rýchlosťou 188,461 km/h.

Tlačová správa ponúka ešte ďalšie štatistiky, ktorými vás však nebudem trápiť. Jednoducho teraz môže začať narodeninová oslava. Veď 20 rokov má každý a všetko len raz.

Zdroj: tlačová správa